Zydroń, Rafał

Zgłoszenie do artykułu: Zydroń, Rafał

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Zydroń, Rafał

Informacje

Saksofonista i klarnecista, muzyk jazzowy. Współpracował z gwiazdami światowego jazzu, jak: Aker Billik, Beryl Bryden, Flea Connors, Wallece Davenport, Andi Domdej, Rene Franc, Gene Mighty czy Jabbo Smith. Występował w wielu składach jazzowych, m.in. w Kwartecie Wiktora Zydronia i Freedom Gwalberta Msiaka. W latach 1974–1984 był członkiem Jazz_Band_Ball, z którym koncertował po całym świecie. W 1984 r. rozpoczął współpracę z Old Metropolitan Band, nagrywając z nim kilka płyt i dając wiele koncertów. Należał również do College Jazz Band, Jang Jazz Band, Sami Swoi, a obecnie gra z Beale Street Band[2].

Bibliografia