Pieśni miłosne: na jeden głos z towarzyszeniem fortepianu

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Tytuł:

Pieśni miłosne: na jeden głos z towarzyszeniem fortepianu Godebski, Franciszek Ksawery (muzyka)
Mickiewicz, Adam (słowa) Oznaczenie autora wg wydawcy: Godebski Franciszek, Mickiewicz Adam Obsada instrumentalna: Na jeden głos z towarzyszeniem fortepianu.

Data wydania:

1899 (data cenzury)

Miejsce wydania:

Warszawa: Gebethner i Wolff

Miejsce druku:

Warszawa: Julian Mękarski (litografia)

Typ publikacji:

druk muzyczny

Sygnatura:

Biblioteka Jagiellońska 11267 III

Infomacje

Druk muzyczny obejmujący 15 stron o wymiarach 35 na 27 cm. Skład główny – Gebethner i Wolff. Publikacja została ocenzurowana w Warszawie 11 stycznia 1899 r. Zawiera 5 pieśni:

Improwizacja,

Te rozkwitła świeże drzewa,

Niepewność,

Moja pieszczotka,

Tylem wytrwał.

Na okładce znajduje się dedykacja: a la grande Artiste Mma Marya Modrakowska Hommage respectureux de Panteur Fr. Godelski, Paris 10-3-1932.

Dostęp
Finansowanie

Zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.