Jak ten czas leci: walc

Zgłoszenie do artykułu: Jak ten czas leci: walc

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Tytuł:

Jak ten czas leci: walc Harald, Jerzy (muzyka)
Starski, Ludwik (słowa)
Szwed, Józef (instrumentacja, aranżacja) Oznaczenie autora wg wydawcy: Harald Jerzy, Starski Ludwik, Szwed Józef Obsada instrumentalna: Na trąbkę B; saksofon: I alt Es, II tenor B, III alt Es; akordeon (głos dyrekcyjny); gitarę i kontrabas; fortepian.

Tytuł:

Warszawa da się lubić: walc Wasowski, Jerzy (muzyka)
Brok, Bronisław (słowa)
Czerny, Edward (instrumentacja) Oznaczenie autora wg wydawcy: Wasowski Jerzy, Brok Bronisław, Czerny Edward Obsada instrumentalna: Na trąbkę; saksofon: I alt, II tenor, III alt; akordeon; gitarę i kontrabas; fortepian (głos dyrekcyjny).

Seria:

Utwory na Orkiestrę Taneczną, zeszyt nr 1

Data wydania:

1960

Miejsce wydania:

Warszawa: „Synkopa”, Wydawnictwa Artystyczne i Filmowe

Data druku:

czerwiec 1960

Miejsce druku:

Warszawa: Zakłady Graficzne „Tamka”

Typ publikacji:

druk muzyczny

Sygnatura:

Biblioteka Jagiellońska [akc.] 1960 : 429

Infomacje

Druk muzyczny obejmujący 16 luźnych kart w obwolucie o wymiarach 26 na 18 cm. Zawiera nuty i teksty. Utwór Jak ten czas uzyskał tytuł „Radiowej piosenki miesiąca” w styczniu 1960 r. Warszawa da się lubić to kompozycja, która pojawiła się w filmie pt. Cafe pod Minogą.

Dostęp
Finansowanie

Zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.