Ach, jak przyjemnie

Zgłoszenie do artykułu: Ach, jak przyjemnie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Tytuł:

Ach, jak przyjemnie

Autor słów:

Starski, Ludwik

Autor muzyki:

Wars, Henryk

Informacje

Ach, jak przyjemnie napisał Henryk Wars do filmu pt. Zapomniane melodie. Piosenkę śpiewali w filmie Aleksander Żabczyński oraz Helena Grossówna. Wars był również kompozytorem wielu innych przebojów: Czy tutaj mieszka panna Agnieszka, Na pierwszy znak, Sex appeal, Umówiłem się z nią na dziewiątą i inne. Wars sypał przebojami jak z rękawa. Po wojnie trafił do Hollywood, gdzie również odnosił znaczne sukcesy. Autorem tekstu jest Ludwik Starski znany scenarzysta filmowy (Skarb, Zakazane piosenki)[1].

Bibliografia