Zgłoszenie do artykułu: Obozowe tango

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Tytuł:

Obozowe tango

Autor słów:

Jasiński, Krzysztof

Autor muzyki:

Jasiński, Krzysztof

Informacje

Fragment wywiadu (pytania Krzysztofowi Jasińskiemu zadaje Wacław Krupiński):

– A propos harcerstwa: wiem, że „Obozowe tango”, które sam śpiewałem na koloniach, to Twoje dzieło!

– Trzy zwrotki i muzyka.

– Śpiewali to artyści „Gali piosenki biesiadnej”, w tym matka dwojga Twoich dzieci - Maryla Rodowicz. Wiedziała, że jesteś autorem?

– Wiedziała, ale nigdy się tym nie chwaliłem. Napisałem też w całości „Na dancingu tańczą goście” oraz polski tekst do słynnej melodii „Petite fleur” („Mały kwiatek”)

– Zacytuj.

– (śpiewa) „Nocy cień, płaszczem złotym od gwiazd, aksamitnym płaszczem swym dzisiaj otuli nas...”. Okropna grafomania.

– I wciąż są to utwory anonimowe!

– Ale mam świadków, że moje[3]!

Bibliografia

1. 

Wolański, Ryszard

2. 

Heering Krzysztof, Śpiewnik harcerski, Warszawa, Młodzieżowa Agencja Wydawnicza, 1988, s. 306, 307.
Publikacja nie zawiera informacji na temat autora tekstu i muzyki utworu.

3. 

Krupiński, Wacław
Nie można odejść z teatru. Można w nim tylko umrzeć - wywiad Wacława Krupińskiego z Krzysztofem Jasińskim zamieszczony w dodatku „Dziennika Polskiego” pn.: Magazyn Piątek w dniu 17 stycznia 2014 r.