Zgłoszenie do artykułu: De Su

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwa:

De Su

Data powstania:

luty 1993

Informacje

Kwartet wokalny utworzony w lutym 1993 r. w składzie: Daria Druzgała, Beata Kacprzyk, Anna Mamczur, Małgorzata Pruszyńska. Członkinie grupy poznały się przy realizacji musicalu Metro. Pod nazwą De Su zaśpiewały po raz pierwszy w TV programie pt. Debiuty ’93. Wystąpiły (już jako tercet bez Anny Mamczur) w koncercie poświęconym zespołowi The Beatles (1993 r.), jako support przed recitalem Tiny Turner w Warszawie (1996 r.), na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej Opole ’96, gdzie zdobyły nagrodę dziennikarzy za debiut. W tym samym roku ukazał się debiutancki CD De Su. Współpracowały na estradzie i w nagraniach płytowych jako grupa wokalna ze Sławomirem Kulpowiczem, grupą De Mono, Varius Manx, Big Warsaw Band. Z własnym repertuarem koncertowały także w Finlandii i ośrodkach polonijnych USA[1].

Bibliografia