Zgłoszenie do artykułu: KOMBII

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwa:

KOMBII

Informacje

Zespół KOMBII powstał wiosną 2003 roku z inicjatywy trzech członków zespołu Kombi: Grzegorza Skawińskiego, Waldemara Tkaczyka oraz Jana Pluty. Klawiszowiec i założyciel Kombi, Sławomir Łosowski nie został zaproszony do grania w nowym zespole.

Zespół po raz pierwszy publicznie wystąpił w Wiśle, na specjalne zaproszenie Adama Małysza i jego Fundacji. Następnie zespół wziął udział w finale „Szansy na sukces” oraz w Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. 11 lipca 2003 r. odbył się inauguracyjny koncert w Operze Leśnej w Sopocie, transmitowany na żywo przez TVP2. Przez kolejne trzy miesiące zespół koncertował w wielu miastach Polski. Występy zostały entuzjastycznie przyjęte zarówno przez fanów, zarówno starych i nowych.

Na przełomie 2003/2004 r. zespół nawiązał współprace z Rafałem Paczkowskim (realizator dźwięku, laureat Fryderyka 2003) i rozpoczął prace nad materiałem na premierową płytę.

Polski zespół pop rockowy, założony w 2003 roku przez trzech byłych członków zespołu Kombi.

Powróciła na estradę w 2003 r. jako KOMBII w składzie: Jan Pluta – dr., Grzegorz Skawiński – g., voc., Waldemar Tkaczyk – bg. oraz Bartosz Wielgosz – kbrd., Jan Radwan i Maria Starosta – voc. Pod nową nazwą (i nowym logo KOMBII) nagrała CD KOMBII: c.d.. Jest laureatem:

– nagrody publiczności na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej Opole ’84 za piosenkę Słodkiego, miłego życia,

– Nagrody Artystycznej Młodych im. Stanisława Wyspiańskiego za całokształt działalności estradowej i twórczy rozwój polskiej muzyki rozrywkowej,

– Superjedynki w kategorii płyta pop (CD KOMBII: c.d. ) na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2005[1].

Bibliografia

1. 

http://www.kombii.com.pl
Oficjalna strona internetowa zespołu KOMBII [odczyt: 21.03.2013].