Zgłoszenie do artykułu: On Band

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwa:

On Band

Oblivion

Data powstania:

1995

Informacje

Rhythmandbluesowy zespół On Band powstał w 1995 r. pod nazwą Oblivion, której skrót stanowi obecna nazwa. Skład utworzyli: Adam „Gisbourne” Gocyk – voc., g., Marek Gryc – g., Krzysztof Kot – kbrd. i Janusz Jaśkowiec – dr., a w 2000 r. dołączył Marcin Kasza – bg.

Zagrał wiele koncertów w krakowskich klubach, m.in.: „Awaria”, „Klinika 35”, „Klub 38”. Wystąpił na przeglądzie zespołów rockowych „Wzgórza ’95”, na V edycji „Nocy bluesowej” w Skierniewicach i na XIX Wojewódzkim Przeglądzie Amatorskich Zespołów Muzycznych i Solistów – Proszowice ’96. Wykonuje muzykę rockową głęboko osadzoną w bluesie i rhythm and bluesie. Inspiruje się klimatami muzycznymi od Alberta Collinsa po grupę ZZ Top. Grywa covery takich wykonawców, jak: Blues Brothers, Joe Cocker, Credence Clearwater Revival, John Mayall, a z polskich – BreakoutTadeusz Nalepa. W 2002 r. powstało demo zawierające kilka ulubionych coverów. Demo z własnymi kompozycjami jest w trakcie realizacji (m.in.: Spotkanie, Kiedyś chciałbym mieć, Zapomnienie). Utwór Spotkanie znajdował się przez kilka notowań na I miejscu Listy Przebojów Radia Rak Hity bez płyty (2001 r.)[1].

Bibliografia