Tytuł
Strzałka
Oznaczenie autora wg wydawcy
Strzałka
Nr wydania
Strzałka
Wydawca
Strzałka
Rok wydania
Strzałka

Kazuro Stanisław, Dzięciołowski Alfons

Leoncavallo Ruggiero

Leoncavallo Ruggiero, Przesmycki Stanisław

Zarzycki Aleksander, Kondratowicz Syrokomla Władysław

1880

Olearczyk Edward, Łebkowski Mirosław

1952

Różycki Ludomir, Miciński Tadeusz

1910

Nowita Jerzy, Stępień Wacław

1938

Piotrowski Aleksander, Faszczewski Tadeusz

Zarzycki Aleksander, Lenartowicz Teofil

Lewandowsk Zygmunt, Szmaragd Ludwik, Wereszczyńska Mira

1932

Lewandowski Zygmunt, Szmaragd Ludwik

Kofta Jonasz, Kofta Jadwiga, Groński Ryszard Marek, Duda-Gracz Jerzy

1991

Janota Wacław

Karłowicz Mieczysław

1961

Karłowicz Mieczysław, Straszyński Olgierd, Tetmajer Kazimierz

1954

Sielicki Ryszard, Bianusz Andrzej

1960

Borysow Borys, Bajkowska Zofia

1925

Mehofferowa Jadwiga

1936

Sipińska Urszula, Kuryło Andrzej

1980

Karasiński Zygmunt, Stach Tadeusz

1931

Pamiętam twoje oczy: tango

Karasiński Zygmunt, Stach Tadeusz

1931

Karasiński Zygmunt, Stach tadeusz

1930

W. K., Żeromski Tadeusz

Kossobudzki Ignacy, Or-Ot

1898

Lenczowski Adam, Włast Andrzej

1934

Nowowiejski Feliks

1960

Kaszycki Lucjan Maria, Czekalski Adam, Pluciński Ryszard

1959

Kaszycki Lucjan Maria, Czekalski Andrzej, Pluciński Ryszard

1959

1968

Wehry

Lewandowski Adam, Friedwald Zenon, Stołow Ignacy

1939

1910

Pamiętny dzień: kantata w pięćsetletnią rocznicę zwycięstwa pod Grunwaldem

Rudnicki Marian

Rudnicki Maryan

1910

Maszyński Piotr, Konopnicka Maria

1899

Gaszyński Marek

Wydawnictwo Trio

2008

Krauzowicz Ali, Bukowski Jacek

1980

Wiehler Zygmunt, Własta Andrzej

Żyliński Romuald, Winkler Kazimierz

1958

Pani Butterfly

Puccini Giacomo

Petersburski Jerzy, Gold Artur, Włast Andrzej

1926

Kataszek Stanisław, Tom Konrad

1931

Obniski Erazm, Świerzyński Michał

1912

Moniuszko Stanisław, Odyniec Antoni Edward

2

Moniuszko Stanisław, Odyniec Antoni Edward

Maszyński Piotr

1991

Moniuszko Stanisław

Poradowski Stefan Bolesław

1934

Moniuszko Stanisław

Cohen Leonard

1984

Waldau Hary, Kitschmann Andy

1917

Zarzycki Aleksander, El...y

Gall Jan

1937

Włast Andrzej, Boczkowski Jerzy

1917

Boczkowski Jerzy, Włast Andrzej

1925

Gall Jan, Mianowski Teodor

1912

Fall Leo

Heyda Tadeusz, Choiński Bogusław, Łebkowski Mirosław

1959

Nowowiejski Feliks, Bojarski Kajetan

1927

Sapianow A., Minkiewicz Janusz, Mokrousov Boris, Valdi Waldemar

1954

Krauze Zygmunt

1968

Orzechowski Jerzy, Machan Wiesław

1960

Prigożyj F., Żeromski Tadeusz

Prigożyj F., Żeromski Tadeusz

Drege Łucja

1920

Kwieciński T., Drabik Z.

Moniuszko Stanisław, Chęciński Jan

1870

Szarzyński Sylwester Stanisław

1960

Rozpylacz L.

-

1944

Marès Adrien, Micheyl Mick, Winkler Kazimierz

1955

Marès A., Micheyl Mick, Winkler Kazimierz, Oborski Bronisław

1954

Szpilman Władysław, Wasowski Jerzy

1948

Wiechowicz Stanisław

1962

Kolasiński Jerzy

1954

Herrmann Józef

1948

Waldman Boleslaw

1938

Berg, Nowina Roman

1882

Wallek-Walewski Bolesław

1929

Gärtner Katarzyna, Zieliński Andrzej

1972

Pasierb-Orland Jan, Nędza Kubiniec Stanisław, Pach Adam, Gąsienica „Byrcyn” Stanisław

1968

Mioduszewski Michał Marcin

1843

Mioduszewski Michał Marcin

Drukarnia Stanisława Gieszkowskiego

1843

Szweykowska Anna, Szweykowski Zygmunt M., Szczerbińska Barbara

1968

Kataszek Stanisław, Eiger Władysław, Felix Stanisław

1933

Studziński Wincenty

Fahrbach Philipp

Duniecki Stanisław, Duniecki Paweł

1870

Duniecki Stanisław, Duniecki Paweł

1870

Duniecki Stanisław, Duniecki Paweł

1870

Duniecki Stanisław, Duniecki Paweł

1870

Duniecki Stanisław, Duniecki Paweł

1870

Niewiadomski Stanisław, Wyspiański Stanisław

1910

Leśnica Piotr, Głowacki Juliusz, Machan Wiesław

1960

Skirmutt Henryk

Tadeusz Stach

1920

Gordon Fanny, Brzechwa Jan

1930

Ziehrer Carl Michael, Eibl Aleksander

1904

King Robert A., Hemar Marian

1929

1917

1912

Wiehler Zygmunt, Własta Andrzej

Wiehler Zygmunt, Włast Andrzej

1927

Hosson Henryk, Włast Andrzej

1932

Nelson_Rudolf, Heller Aleksander, Bajkowska Zofia

Nelson Rudolf, Ratold Stanisław

Nelson Rudolf, Ratold Stanisław

Gordon Fanny, Marstan, Eiger Władysław

1933

Jasiński Stanley J., Mickiewicz Adam

1932

Noskowski Zygmunt

1891

Sielicki Ryszard, Odrowąż Janusz

1958

Długosz Leszek

1988

Rzeczkowska Urszula, Bukowski Jacek

1979

Dziewulska Maria, Staff Leopold

1984

Kataszek Stanisław, Oberfeld Kazimierz

1925

Szpilman Władysław, Szpilman Andrzej, Hosenfeld Wilm, Biermann Wolf

2

Wydawnictwo „Znak”

2000

Piaseczny Andrzej, Szelichowska-Kiziniewicz Marta

1998

Fall Leo

Mazur Krzysztof Antoni, Grabowska Bożenna

1952

Radwan August, Witwicki Stefan

1860

Miszułowicz Aleksander, Jastrzębiec Walery

1932

Stolz Robert

1913

Ratold Stanisław, Bajkowska Zofia

Drigo L., Włast Andrzej

1930

Lubomirski Kazimierz, Mickiewicz Adam

1870

Kraszewski Kajetan, Mickiewicz Adam

1862

Maklakiewicz Jan

1935

Garbusiński Kazimierz

1918

Pierwsza brygada pracy

Balcerzak Stanisław, Król Bronisław

Karasiński Adam, Wyspiański Stanisław, Józefowicz Marian

Żukowski Otton Mieczysław

1928

Kagan Jakub, Ortym Tymoteusz

1930

Jastrzębiec Walery, Białostocki Zygmunt

1932

Schumann Robert

1870

Jurdziński Kazimierz

1951

Januszko Andrzej, Kaszkur Zbigniew

1964

Zimiński Marian, Miller Jerzy

1986

Meyerhold Kazimierz, Alwin

1928

Jabłoński henryk, Winkler Kazimierz

1955

Wiliński Aleksander, Wierzyński Kazimierz

1921

Gall Jan, Heyse Paweł

1905

Chopin Fryderyk

1938

Chopin Fryderyk, Witwicki Stefan

1920

Żyliński Romuald, Choiński Bogusław, Gałkowski Jan

1957

Żyliński Romuald, Choiński Bogusław, Gałkowski Jan

1959

Kazuro Stanisław

1922

Bazylik Cyprian

1958

Gerżabek Janusz

1908

Walter Edmund, Barącz Stanisław, Staff Lepold

Raczyński Bolesław, Rydel Lucjan

1903

Raczyński Bolesław, Rydel Lucjan

1903

Walter Edmund

3

Walter Edmund

1910

Friemann Witold

1930

Czajkowski Piotr

1951

Czajkowski Piotr

1951

Dorabialska Helena

1930

2

Wydawnictwo „Chłostry”

1944

Batko Walerian

2

Wydawnictwo_Wydzialu_Prasy_i_Propagandy_PSL

1946

Piechowska Alina

1973

Żeleński Władysław

1897

Żeleński Władysław

Grabowski Józef

1879

Mroczek Wilhelm Zbyszko

1915

Paciorkiewicz Tadeusz

1947

2

1968

Markowski Jan

1952

Poznański Stanisław

1945

Kuber Sylwester

1988

1996

1971

Swatoń Józef, Wallek-Walewski Bolesław

1939

Świerczek Wendelin

1931

Mayzner Tadeusz

1938

Solarzowa Zofia

1946

Mincewicz Jan

Towarzystwo Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej Oddział w Olsztynie

1992

Bursa Stanisław

1932

Bursa Stanisław

1938

Lissa Zofia

1955

Poćwierz Antoni

1975

1938

1938

1938

Tylewski Tadeusz

1959

Romanowski Mieczysław, Romanowski Wacław

1934

Geistlener Barbara, Augystynowicz Anna

1910

Świerczek Leon

1948

Świerczek Leon

1948

Świerczek Leon

3

1948

Świerczek Leon

1948

Kurpiński Karol, Feliński Alojzy

Sieja Szczepan

1927

Studziński Karol

Freyer August

Chlondowski Antoni

1937

Walczyński Franciszek

1904

1992

Freyer August

Lissa Zofia

1949

Walczyński Franciszek

2

1927

Walczyński Franciszek

1924

Dekowski Jan Piotr, Łuczkowski Jan

1990

Kazuro Stanisław

„Nasza Księgarnia”

1936

Kazuro Stanisław

„Nasza Księgarnia”

1936

Natanson Tadeusz, Słobodnik Włodzimierz

1974

1971

Wodnarowa Estera, Słabek Genowefa, Szymański Łukasz

1962

Rzepecki Władysław Karol, Pawlikowski Jan Gwalbert Henryk

1930

Rzepecki Władysław Karol

1934

Rzepecki Władysław Karol

1938

Kamiński Zdzisław, Moos Piotr

1910

Brzozowski Korneliusz

1938

Maklakiewicz Tadeusz

1961

Podobiński Józef

„Śląsk”

1970

Mascagni Pietro

1892

Machl Tadeusz

1962

Flasza Tomasz

-

Flasza Tomasz

-

Chlondowski Antoni

1997

Pasternak Leon

1952

Ciuksza Edward

1970

Chopin Fryderyk, Bronarski Ludwik, Paderewski Ignacy Jan, Turczyński Józef

1980

Chopin Fryderyk, Bronarski Ludwik, Paderewski Ignacy Jan, Turczyński Józef

2

1987

Wallek-Walewski Bolesław

1915

Rączkowski Józef

1915

Olearczyk Edward

1955

Lutosławski Witold

1955

Gradstein Alfred

1955

Szpilman Władysław

1955

1963

Moniuszko Stanisław, Galas Stanisław

1957

1828

Rapacki Wincenty

Rapacki Wincenty

Brzozowska Urszula

1950

Musorgski Modest, Goleniszczew-Kutuzow Arsen, Pollak Seweryn

1961

Broniewski Władysław, Leszczyńska Franciszka

1947

Jagodyński Stanisław

1640

Bekier Elżbieta

2

1953

Nowskowski Zygmunt, Moniuszko Stanisław, Żeleński Władysław, Życzkowski Józef

Koszowski Stanisław

1949

Garbusiński Kazimierz

Konior Franciszek

3

1931

Konior Franciszek

4

1938

Walczyński Franciszek

1931

Walczyński Franciszek

1936

Domański Marian

1959

Paciorkiewicz Tadeusz

1947

Maciejewski Roman

1933

Pieśni kurpiowskie: na chór mieszany a cappella

Maciejewski Roman

1933

Żukowski Otton Mieczysław

1917

Gall Jan

Świerzyński Michał

1945

Świerzyński Michał

Świerzyński Michał

1917

Skołyszewski Franciszek

1946

Lipski Stanisław

1924

1931

Świerzyński Michał

1917

Adamczyk Jadwiga

2002

Gębik Władysław

1953

Drożdżowska Marzena, Kina Orlicz Maria

2001

Dygacz Adolf

1987

Lenartowicz Teofil

Swatoń Józef

1946

Dudek-Maćkowiak Marianna, Linette Bogusław

2000

Kiszczak Tadeusz

1986

Garbusiński Kazimierz

Garbusiński Kazimierz

Dygacz Adolf, Ligęza Józef

1954

Sikorski Kazimierz

1947

Wiechowicz Stanisław

1923

Lasocki Józef Karol

1947

Świerzyński Michał

1949

Kozietulski Czesław

1951

Świerzyński Michał

1915

Gloger Zygmunt, Noskowski Zygmunt

1892

Konopka Józef

1840

Kolberg Oskar

1857

Kolberg Oskar

1842

Roger Juliusz

H. Skutsch

1863

Roger Juliusz

H. Skutsch

1863

Farnik Ernest

Drukarnia_Towarzystwo_Domu_Narodowego_P_Mitregi

1909

1911

1908

Kamieński Łucjan

1936

Kolberg Oskar

1888

Kolberg Oskar

1888

Olearczyk Edward

1951

Żak Czesław

1953

Domagała Konstanty, Księżopolska Wanda

1990

Wiechowicz Stanisław

1955

Godebski Franciszek, Mickiewicz Adam

1899

Tyrsa Orest, Staff Leopold, Waśkowski Antoni

Korolewicz Jan

1952

Kazuro Stanisław

Wacław z Szamotuł

1956

Wacław z Szamotuł

1964

Przyłubski Feliks

1954

Krupiński Wiktor, Słoński Edward

1921

Krupiński Wiktor, Wroczyński Kazimierz

1921

Krupiński Wiktor

1921

Krupiński Wiktor, Sokolicz Wroczyński Jan

1921

Krupiński Wiktor, Grubiński Wacław

1921

Krupiński Wiktor, Kończyc Tadeusz

1921

Jeziorski Władysław

1916

Joteyko Tadeusz, Bieder Edmund

1913

Joteyko Tafeusz, Przerwa Tetmajer Kazimierz

1913

Joteyko Tadeusz, Sten Jan

1913

Joteyko Tadeusz, Ułaszynówna Z.

1913

Joteyko Tadeusz, Kasprowicz Jan

1913

Hławiczka Karol

1933

Gall Jan

Bursa Stanisław

1907

Bursa Stanisław

3

1924

Biernacki Michał

1897

Gall Jan

Świerzyński Michał

1910

Świerzyński Michał

11

1912

Lasocki Józef Karol

1945

M. B. Nowina

1916

Pieśni narodowe. Zesz[yt] 2. Mazurek Trzeciego Maja ; Walecznych tysiąc ; Pieśń więzienna. Zesz[yt] 3. Szumny wiatr wionął ; Marsz strzelców

Żukowski Otton Mieczysław

1917

Hertz Michał, Alkar

1900

1970

Olearczyk Edward

1952

1964

Nowowiejski Feliks

1948

Pomarański Zygmunt

1934

Pomarański Zygmunt

1934

Pomarański Zygmunt

1937

Pomarański Zygmunt

1937

Pomarański Zygmunt

1938

Pomarański Zygmunt

1938

1928

Szalonek Witold, Baumgarden Aleksander

1967

1947

Szlendak Adam

1915

Szlendak Adam

1915

Szlendak Adam

1915

Mika Emil, Chybiński Adolf

1957

Lachman Wacław

1949

Biliński Ferdynand Jan

1833

Lipski Stanisław

1924

Moniuszko Stanisław

1925

Wiechowicz Stanisław

1950

Madejski Marceli, Jabłoński Henryk, Ujejski Kornel, Szajnocha Karol

Ciuksza Edward

1952

Zaleski Wacław Michał, Lipiński Karol Józef

1833

Sierosławski Józef

Rączka Stanisław Ignacy

Związek Śląskich Kół Śpiewaczych

1949

Rączka Stanisław Ignacy

Związek Śląskich Kół Śpiewaczych

1949

Rączka Stanisław Ignacy

Związek Śląskich Kół Śpiewaczych

1949

Rączka Stanisław Ignacy

1949

Chorosiński Jna

1955

Konowalski W. Benedykt

1985

Maklakiewicz Jan

1936

Wydawnictwo „Prasa Wojskowa”

1950

Wydawnictwo „Prasa Wojskowa”

1949

Żukowski Otton Mieczysław

Dobrabialska Helena

1930

1945

Zarząd Główny Towarzystwa Uniwersytetu Robotniczego

1939

Stowarzyszenie Śpiewackie „Lutnia Robotnicza”

Zarząd Główny Towarzystwa Uniwersytetu Robotniczego

Hoffman Stanisława, Hoffman Jan

1950

Maszyński Piotr

1928

Gruszecka Maria

1896

Chojecki Leon

1923

Baird Tadeusz

1964

Maklakiewicz Tadeusz, Kasprowicz Jan

1986

1968

2

1970

Lutosławski Witold

Państwowe Wydawnictwo Muzyczne

1947

Lutosławski Witold

Państwowe Wydawnictwo Muzyczne

1947

Lutosławski Witold

Państwowe Wydawnictwo Muzyczne

1947

Bursa Stanisław

1932

Bursa Stanisław

1938

Chorosiński Jan

1947

1990

Bursa Stanisław

1934

Bursa Stanisław

1938

Dembiński Bolesław

1947

1990

Brahms Jan

1957

Brahms Jan

1957

Rak Romuald

1957

Rak Romuald

1958

Beethoven Ludwig van

1957

Moniuszko Stanisław, Lasocki Józef Karol

2

1961

Moniuszko Stanisław, Lasocki Józef Karol

3

1966

Nowowiejski Feliks

1960

Gall Jan, Maszyński Piotr, Moniuszko Stanisław

1947

Moniuszko Stanisław

2

1966

Lachman Wacław, Ryling Franciszek

1966

Maszyński Piotr, Ryling Franciszek

1966

Moniuszko Stanisław, Lasocki Józef Karol

1955

Moniuszko Stanisław, Lasocki Józef Karol

1955

Moniuszko Stanisław, Bruchnalski Janusz

1958

Moniuszko Stanisław

2

1961

Moniuszko Stanisław

3

1966

Gall Jan

1957

Komorowski Józef

1961

Glinka Michał, Pawłowska Dina

1956

Kirstein Władysław, Roppel Leon

1958

Kolberg Oskar, Kurpiński Karol

Wysocki Kasper Napoleon

Piliński Stanisław

1920

Chlondowski Antoni

1924

Kleczyński Jan

1884

1943

Anczyc Władysław Ludwik

1863

Karłowicz Mieczysław, Młodziejowski Jerzy, Wojtanowicz Kazimierz

1953

Hławiczka Karol

1939

Sierosławski Józef

Konior Franciszek

1929

Konior Franciszek

2

1930

Wilkanowicz Roman

1920

Sauk Robert

1965

Peter Artur, Peter Jan

1996

1917

Orłowski Aleksander

1917

Wydawnictwo „Prasa Wojskowa”

1950

Chojecki Leon, Jagodziński Lucjan

-

1930

1953

Stoński Stefan Marian

1966

Karłowicz Mieczysław

1966

Chopin Fryderyk, Noskowski Zygmunt, Mickiewicz Adam, Zaleski Bohdan, Witwicki Stefan

1990

Wroński Adam, Staszczyk Adam

1880

Wittlin Tadeusz

Polonia

1990

Lenczowski Adam, Dzieduszycki Wojciech

1941

Gawroński Henryk

Maliński Jan, Baykowski Juliusz

Zeller Karol

1957

Noskowski Zygmunt

1885

Noskowski Zygmunt, Staszczyk Adam

Noskowski Zygmunt, Staszczyk Adam

Gniot Walerian, Nawrocki Władysław

1949

Moniuszko Stanisław

Moniuszko Stanisław, Syrokomla Władysław

1890

Kossobudzki Ignacy, Mickiewicz Adam

1898

Kossobudzki Ignacy, Mickiewicz Adam

1898

Hajn Bronisław

1956

Dębski Krzesimir

1999

Wawrzynowicz Ludwik, Słoński Edward

1918

Wawrzynowicz Ludwik, Galiński E. J.

1918

Noskowski Zygmunt, Staszczyk Adam

Kazuro Stanisław, Baykowski Juliusz

1934

Kazuro Stanisław, Baykowski Juliusz

1934

Kazuro Stanisław, Baykowski Juliusz

1934

Kazuro Stanisław, Baykowski Juliusz

1934

Kazuro Stanisław, Baykowski Juliusz

1934

Gralewski Stefan

1915

Verdi Giuseppe

1959

Maszyński Piotr, Brzozowski Karol

1892

Moniuszko Stanisław, Syrokomla Władysław

1870

Frieman Witold, Kolberg Oskar

1950

Statkowski Roman

1966

Thomas Ambroży, Schober Feliks

Dunajewski Izaak

1953

Moniuszko Stanisław, Korzeniowski Józef

1872

Malinowski Stefan, Wójcicki Jacek, Frenkl T.

1920

Żeleński Władysław

Majewski Bronislaw

1935

Massenet Jules

1958

Sandmann J. A.

Nowikow Anatol, Orzanin L.

1948

Nowowiejski Feliks, Król Kazimierz

1934

Moniuszko Stanisław, Korzeniowski Józef

1858

Moniuszko Stanisław, Korzeniowski Józef

Szymanowski Karol, Garztecka Irena, Iwaszkiewicz Jarosław, Szymanowski Karol

1958

Szopski Felicjan

1929

Szopski Felicjan

1929

Grieg Edvard, Przesmycki Stanisław

Grieg Edward

1956

Moniuszko Stanisław

1950

Bizet Georges, Przesmycki Stanisław

1925

Moniuszko Stanisław

Gradstein Alfred, Jurandot Jerzy

-

1951

Gradstein Alfred, Jurandot Jerzy

-

1951

Panufnik Andrzej, Lewin Leopold

1949

Panufnik Andrzej, Lewin Leopold

Wallek-Walewski Bolesław

1956

Zawadzki Marian, Gałkowski Jan

1952

Zawadzki Marian, Gałkowski Jan

1952

Gall Jan, Żuławski Jerzy

Gall Jan, Żuławski Jerzy

1904

Eisler Hans, Becher Johannes Robert, Stiller Robert

1950

Noskowski Zygmunt, Prażmowski Marian

Błanter Matwiej, Tipoto W., Kołaczkowska Helena

1953

Malinowski Stefan, Wójcicki Jacek, Frenkl T.

1920

Myszyńska-Wojciechowska Leokadia, ksiądz Marcinkowski

1920

Lubecki Kazimierz

1918

Wyszyński Oswald

1920

Pieśń do Matki Boskiej. Nr 3

Brzezińska Filipina

1879

Nowowiejski Feliks

1938

Nowowiejski Feliks, Czeska-Mączyńska Maria

1937

Poradowski Stefan Bolesław, Paruszewska Maria

1936

Nowowiejski Feliks, Karyłowski Tadeusz T. J.

1937

Garbusiński Kazimierz, Nawrocki E.

1929

Garbusiński Kazimierz, Nawrocki E.

2

1936

Dobrzyński Ignacy Feliks, Kucz Karol

1860

Pieśń do Najświętszej Panny Marii na zakończenie miesiąca maja

Brzezińska Filipina

1860

Lipiński Alojzy

2

Signio Marian, Bogdański Władysław

1913

Wagner Richard

1959

Stoiński Stefan Marian

Związek Śląskich Kół Śpiewaczych

1931

Stoiński Stefan

Związek Śląskich Kół Śpiewaczych

1929

Stoiński Stefan Michał

Związek Śląskich Kół Śpiewaczych

1929

Rozynek Konrad

Olszewski Zygmunt

1937

Butkiewicz Mścisław

1915

Paderewski Ignacy Jan, Mickiewicz Adam

Książnica Polska

Szeligowski Tadeusz, Ziółkowski Czesław

1955

Różycki Ludomir, Nietzsche Friedrich

1910

Dan Władysław

1959

Gradstein Alfred, Dobrowolski Stanisław Ryszard

1952

Styś Walerian

1926

Rimskij-Korsakow Nikolaj Andreevič

1959

Ravel Maurice

1959

Noskowski Zygmunt, Grawe Wyszyński Jan

Mendelssohn-Bartholdy Feliks, Vieweger Zofia

Wallek-Walewski Bolesław, Hojoł J.

1936

Garbusiński Kazimierz

1913

Wagner Richard

1959

Szpinalski Franciszek, Karpiński Franciszek

1928

Nowak Janusz

1931

Szymanowski Karol

1931

Fetter Karol

Wełeszczuk Józef, Lityński Michał

Wełeszczuk Józef, Lityński Michał, Sonngard Frank

2

1915

Kazuro Stanisław, Makuszyński Kornel

1935

Rozynek Konrad

1936

Pankiewicz Eugeniusz

Troschel Wilhelm, Miron

Troszel Wilhelm, Miron

1895

Pankiewicz Eugeniusz, Pawłowski Józef

Opieński Henryk

1957

Elertowicz Adam, Laskowski Kazimierz

1916

Modrakowska Maria

1950

Bury Edward, Wieryński Kazimierz

1977

Dłuski Erazm

1923

Lipski Stanisław, Zakrzewska Helena

1931

Rapacki Wincenty

1920

Kania Emanuel

1872

Kania Emanuel

Ohlsen Emil, Miller Władysław

1904

Garztecka Irena, Śliwiak Tadeusz

1955

Prosnak Karol Mieczysław

Serocki Kazimierz, Gałkowski Jan, Urgacz Tadeusz

1955

Serocki Kazimierz, Gałkowski Jan, Urgacz Tadeusz

1955

Dunajewski Izaak, Hajn Bronisław

1954

Radziwiłł Antoni

Lipiński Alojzy

1884

Kędzierski A.

1870

Ogurkowski Stanisław, Kościelski Józef

Lehrer Józef

Lehrer Józef

1915

Wallek-Walewski Bolesław

1908

Taubert Wilhelm

1880

Cierpiatka Jerzy, Balon-Mroczka Tomasz, Domagalski Andrzej, Latasiewicz Marek

2001

Leoncavallo Ruggiero

1958

1831

Heising Roman

1956

Szlązak St., Asnyk Adam

Romaszkan F.

Lam Stanisław

1915

Malinowski Stefan

1939

Malinowski Stefan, Piechal Marian

1939

Branicki Zygmunt

4

1929

Pawłowski Włodzimierz

Rozynek Konrad

1935

Schütz Alfred, Konarski Feliks

1946

Krzemieński Witold, Baumgarden Al.

1946

Olearczyk Edward, Jurandot Jerzy

1952

Kowalski Adam, Dorożyński Marian

1933

Aleksandrow Aleksander Wasiljewicz

1949

Błanter Matwiej, Lissa Zofia

1949

Rewucki L., Rylski M.

1949

Żdanow Siergiej

Żdanow Siergiej

2

Maklakiewicz Jan, Młodożeniec Stanisław

1939

Carnota-Krajewski Klemens

1947

Hadyna Stanisław, Pyzik Zdzisław, Hławiczka Karol

1968

Gradstein Alfred, Łebkowski Mirosław, Raczkowski Władysław

1951

Gradstein Alfred, Łebkowski Mirosław

-

1951

Maklakiewicz Jan, Kasprowicz Jan

1930

Poniecki Edward, Tomaszewska-Malanowska Janina

1935

Żukowski Otton Mieczysław, Konopnicka Maria

1913

Prószyński Stanisław, Gaworski Henryk

„Nasza Księgarnia”

1953

Moniuszko Stanisław, Borowski Leon

1890

Kamienski Łucjan, Tuwim Julian

1929

Kittel Fr., Ciszewski Michał

Dunajewski Izaak, Lebiediew-Kumacz Wasyl

Wydawnictwo „Prasa Wojskowa”

1950

Żukowski Otton Mieczysław

Saganek W., Gałkowski Jan

1953

Friemann Witold, Gajewska Krystyna

1951

Czyż Henryk, Nowacki Kazimierz

1951

Czyż Henryk

1951

Nowacki Zdzisław, Gruszczyński Krzysztof

1950

Nowikow Anatol

Nowikow Anatol

Maklakiewicz Jan

1936

Maklakiewicz Jan Adam, Żytomirski Eugeniusz

1951

Rączka Stanisław, Bulanda Jan

1925

Dunajewski Izaak, Isakowski Michał

1955

Gałkowski Jan, W. Saganek

1953

Noskowski Zygmunt

1906

Dembiński Bolesław, Pol Wincenty

1879

Horbowski Anatoliusz

1952

Gawlas Jan, Szalay-Groele Waleria, Czeska-Mączyńska Maria

1937

1920

Elektorowicz Witold, Gałczyński Konstanty Ildefons

1962

Elektorowicz Witold, Gałczyński Konstanty Ildefons

1962

Elektorowicz Witold, Gałczyński Konstanty Ildefons

1962

Pfeiffer Irena, Gałczyński Konstanty Ildefons

1974

Kryk Jan

OP 9 [Oddział Partyzancki 9 pułku AK]

1944

Haydn Joseph

1958

Szymanowski Karol, Garztecka Irena, Iwaszkiewicz Jarosław, Szymanowski Karol

1962

Chopin Fryderyk, Hernisz Stanisław

Millöcker Karol

1956

Szpilman Władysław, Sadowski Roman

1951

Serocki Kazimierz, Nowacki Kazimierz

1951

Nowikow Anatol

Gradstein Alfred, Bonacka Ewa

1950

Proszyński Stanisław, Czachorowski Stanisław

1951

Szostakowicz D., Dolmatowski E., Ficowski J.

1953

Moniuszko Stanisław, Radziszewski Maks

Stoiński Stefan Marian

Związek Śląskich Kół Śpiewaczych

1931

Stoiński Stefan Marian

1931

Stoiński Stefan

Związek Śląskich Kół Śpiewaczych

1929

Stoiński Stefan

Związek Śląskich Kół Śpiewaczych

1929

Stoiński Stefan Marian

Związek Śląskich Kół Śpiewaczych

Stoiński Stefan Marian

1932

Stoiński Stefan Marian

1932

Stoiński Stefan

Związek Śląskich Kół Śpiewaczych

1929

Stoiński Stefan

Związek Śląskich Kół Śpiewaczych

1929

Żukowski Otton Mieczysław, Kasprowicz Jan

1920

Moniuszko Stanisław, Syrokomla Władysław

1870

Koszewski Andrzej, Gaworski Henryk

1956

Koszewski Andrzej, Gaworski Henryk

1955

Tosti Paolo J., J. D.

Tosti Paolo J., J. D.

Kiesewetter Tomasz, Żytomirski Eugeniusz

1951

Wiechowicz Stanisław

2

1950

Wiechowicz Stanisław

4

1953

Wiechowicz Stanisław

3

1950

Wiechowicz Stanisław

1949

Ryling Franciszek, Baranowicz Jan

1954

Gradstein Alfred

1950

Gradstein Alfred, Lewin Leopold

1951

Gradstein Alfred, Lewin Leopold

1951

Krzyński Mieczysław

1953

Kańdziora Juliusz

Związek Śląskich Kół Śpiewaczych

1949

Kańdziora Juliusz

1950

Popiel Stanisław, Broniewski Władysław

1951

Obuchowicz Henryk, Broniewski Władysław

1952

Jachimecki Zdzisław

1936

Jachomecki Zdzisław

1916

Rej Mikołaj

1955

Knipper Lew, Lasocki Józef

1950

Chrennikov Tihon, Kowalenkow Aleksander, Kołaczkowska Helena

1953

Hausman Wiktor, Gałuszka Józef

1936

Muradeli Wano, Oszanin Lew, Woroszylski Wiktor, Krzyński Mieczysław

1950

Nowowiejski Feliks

1933

Lenczewski W.

1920

Serocki Kazimierz

Serocki Kazimierz, Koczorowski Zygmunt

1951

Serocki Kazimierz, Koczorowski Zygmunt

1951

Friedman Ignacy

1910

Noskowski Zygmunt, Prażmowski Marian

Kolasiński Jerzy, Fangrat Tadeusz

1954

Kolasiński Jerzy, Fangrat Tadeusz

1954

Gastman Michał

1937

Gastman Michał, Gościniak Stefan

1937

Melcer Henryk, Konopnicka Maria

1910

Bursa Stanisław, Lubecki Kazimierz

1929

Maszyński Piotr

Pieśń w utrapieniu do Matki Najświętszej

Brzezińska Filipina

1860

Różycki Ludomir

1925

Jurdziński Kazimierz

1952

Moniuszko Stanisław, Syrokomla Władysław

1957

Moniuszko Stanisław, Świerzyński Michał

1948

Kania Emanuel

Moniuszko Stanisław

Moniuszko Stanisław, Syrokomla Władysław

1870

Moniuszko Stanisław, Melcer Henryk

1901

Moniuszko Stanisław, Ciuksza Edward

1951

Rücken

Moniuszko Stanisław, Świerzyński Michał

Moniuszko Stanisław, Powroźniak Józef

1938

Wiślicki Władysław, Miron

Wieniawski Józef, Zmorski Roman

Stohl Karol Fryderyk

1908

Moniuszko Stanisław, Kościelski Józef

1946

Moniuszko Stanisław

1949

Pawłowski Józef, Studziński Stefan

1930

Komorowski Ignacy, Chodźko Alexander

2

Komorowski Ignacy, Chodźko Aleksander

Żytomirski Eugeniusz

1955

Moniuszko Stanisław, Syrokomla Władysław

Komorowski Ignacy

Lubomirski Kazimierz

Gastaldon Stanislao

1901

Inczyk Józef

1879

Friemann Witold, Opałek Mieczysław

Związek Polskiego Nauczycielstwa Szkół Powszechnych

1925

Chlondowski Antoni

1932

Chlondowski Antoni

1932

Elsner Józef,

Matuszczak Bernadetta

1998

Moniuszko Stanisław, Wasilewski Edmund

-

Różycki Ludomir, Słoński Edward

Różycki Ludomir, Słoński Edward

1926

Szeligowski Tadeusz

1956

Różycki Ludomir, Słoński Edward

1925

Zawadzki Michał, Syrokomla Władysław

Maszyński Piotr, Mickiewicz Adam

1934

Wallek-Walewski Bolesław, Mickiewicz Adam

1930

Elertowicz Adam, Laskowski Kazimierz

1925

Gaignet, E. S., J. K.

1888

Gold Artur, Kończyca Tadeusz, Wars Henryk

1931

Leliwa Alfred, Żeromski Tadeusz

Leliwa Alfred, Żeromski Tadeusz

Peltz Adam, Włast Andrzej

1927

Wars Henryk, Włast Andrzej

1933

Włast Andrzej, wars Henryk

1933

Szpilman Władysław, Czerny Edward, Brok Bronisław

1956

Radzik Marian, Łebkowski Mirosław

1961

Stryjkowski Wiktor, Odrowąż Janusz, Machan Wiesław

1960

Kazuro Stanisław, Konopnicka Maria

Ślaski Władysław

1894

Obtułowicz Zofia, Mickiewicz Adam

1904

Białkiewiczówna Irena

1920

Gall Jan, Żuławski Jerzy

1904

Różycki Ludomir, Krzewiński Julian

1935

Różycki Ludomir, Krzewiński Julian

1935

Różycki Ludomir, Krzewiński Julian

1956

Różycki Ludomir, Galas Stanisław

1957

Różycki Ludomir, Krzewiński Julian

1935

Różycki Ludomir, Krzewiński Julian

-

Różycki Ludomir, Krzewiński Julian

Romanowski Adam

1956

Zeller Karol

1956

Kiesewetter Tomasz, Rymkiewicz Aleksander

1953

Kiesewetter Tomasz, Rymkiewicz Aleksander

1953

Matysiak Stanisław

1958

Galas Stanisław

1964

Harald Jerzy, Kaszkur Zbigniew, Zapert Zbigniew, Orlik Antoni

1959

Harald Jerzy, Kaszkur Zbigniew, Zapert Zbigniew

1958

Harald Jerzy, Kaszkur Zbigniew, Zapert Zbigniew

1958

Pompein Emil

1880

Moniuszko Stanisław, Brodziński Kazimierz

1890

Moniuszko Stanisław, Brodziński Kazimierz

1860

Rapacki Wincenty

1905

Górzyński Tadeusz, Jurandot

1936

Mokrousov Borys, Hajn Bronisław

1954

Mokrousov, Jurandot Jerzy, Łabkowski N., Ławkin B.

1952

Markowski Tadeusz, Świeżawski Ludwik

1948

Harald Jerzy, Starski Ludwik

1952

Gall Jan, Porębowicz Edward, Ostrowska A. Gr.

1908

Kuczera Paweł, Gaworski Henryk

1954

Andrzejewski Marek, Żeromski Tadeusz

1952

Milutin Jerzy, Dołmatowski Eugeniusz, Kołaczkowska Helena

1952

Milutin Jerzy, Dołmatowski Edmund, Kołaczkowska Helena

1954

Chopin Fryderyk

Chopin Fryderyk

1885

Chopin Fryderyk, Witwicki Stefan, Rzepko Władysław

Krogulski Władysław

Gall Jan

1920

Gall Jan

Szpilman Władysław, Czerny Edward, Międzyrzecki Artur, Kubiak Tadeusz

1954

Szpilman Władysław, Międzyrzecki Artur, Kubiak Tadeusz

2

1954

Szpilman Władysław, Międzyrzecki Artur, Kubiak Tadeusz

1954

Olearczyk Edward, Pietrusiewicz Halina

1952

Hann Włodzimierz, Winkler Kazimierz

1949

Gall Jan Karol, Hugo Victor

1900

Bekier Elżbieta, Galis Adam

1952

Kazuro Stanisław, Różycki Zygmunt

1918

Wasowski Jerzy, Kołaczkowska Helena

1949

Tyszkowski Jerzy, Kord Karol

1986

Sygietyński Tadeusz, Wygodzki Stanisław

1951

Sygietyński Tadeusz, Wygodzki Stanisław

-

1950

Swolkień Henryk, Lipniacki Wojciech

1954

Sygietyński Tadeusz, Doboszówna Sabina

1952

Moczyński Zygmunt, Stępowski Janusz

1938

Gert Jerzy, Chruślicki Stanisław

1951

Gert Jerzy, Chruślicki Stanisław

1951

Szpilman Władysław, Ziembicki Stanisław

1953

Sygietyński Tadeusz, Wygodzki Stanisław

Książka i Wiedza

1952

Jastrzębski Adam, Krokowski Stanisław

1945

Lafargue Guy, Kołaczkowska Helena, Markowski Andrzej

1955

Gradstein Alfred, Słobodnik Włodzimierz

1951

Gradstein Alfred, Słobodnik Włodzimierz

1951

Sikorski Tomasz

1990

Gade Wilhelm, Reinstein Franciszek

Gade Wilhelm Niels

1903

Gade Wilhelm Niels

1902

Maklakiewicz Jan, Gruszczyński Krzysztof

1951

Janiszewska-Nebelska Alicja, Ficowski Jerzy

1956

Juridziński Kazimierz, Wirpsza Witold

2

1950

Juridziński Kazimierz, Wirpsza Witold

1949

Gradstein Alfred, Walicka Mirosława

1952

Szpilman Władysław, Brzechwa Jan

1952

Dunajewski Izaak, Lebiediew-Kumacz Wasyl, Woroszylski Wiktor

1960

Gradstein Alfred, Antoniewicz Aleksander

1954

Rudziński Witold, Zielicz Stanisław

1950

Rudziński Witold, Zielicz Stanisław

1951

Rudziński Witold, Zielicz Stanisław

1951

Bury Edward, Śliwiak Tadeusz

1955

Sygietyński Tadeusz, Gałczyński Konstanty Ildefons

1954

Sygietyński Tadeusz, Gałczyński Konstanty Ildefons, Lasocki Józef Karol

1955

Sygietyński Tadeusz, Gałczyński Konstanty Ildefons, Lasocki Józef Karol

1956

Gradstein Alfred, Kierst Jerzy

1954

Harris Albert, Książek J.

1945

Harris Albert

1945

Swolkień Henryk, Ostromęcki Bogdan

1953

Olearczyk Edward, Urgacz Tadeusz

1950

Abratowski Jerzy, Gałkowski Jan

1959

Abratowski Jerzy, Gałkowski Jan, Rusek Józef

1959

Olearczyk Edward, Jurandot Jerzy

1951

Szpilman Władysław, Kubiak Tadeusz

1953

Olearczyk Edward, Stiller Robert

Wydawnictwo „Prasa Wojskowa”

1950

Czerny Edward, Dumnicka Jadwiga, Sokulski Adam

1982