Brudko, Grzegorz

Zgłoszenie do artykułu: Brudko, Grzegorz

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Brudko, Grzegorz

Właściwie:

Brudko, Mirosław Grzegorz

Data urodzenia:

11 maja 1938

Miejsce urodzenia:

Warszawa

Data śmierci:

10 stycznia 1996

Miejsce śmierci:

Warszawa

Informacje

Bandżysta, kompozytor, aranżer, także autor tekstów. Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Muzyczny samouk. W czasie studiów grał na bandżo w akademickich zespołach dixielandowych Medicus, Real Jazz Band i Beat Back Step Jazz. W latach 1964–1979 był bandżystą i kierownikiem muzycznym zespołu Hagaw. W 1979 r. z powodu kontuzji ręki wycofał się z estrady. Poświęcił się kompozycji i aranżacji, głównie dla Hagawu, a także dla Krystyny Giżowskiej, Andrzeja Rosiewicza i krajowych zespołów jazzu tradycyjnego.

Jest kompozytorem muzyki do filmów krótkometrażowych i animowanych; tematów jazzowych i utworów instrumentalnych Serce kochanka, Będę gangsterem, Taniec z czasów Górnego, Knur – stworzątko boże, Szewc kowala buch przez łeb, Na otomanie tańcząc jazz, Pamiętnik pewnego impertynenta; piosenek[1].

Bibliografia