Brzezińska, Hanka

Zgłoszenie do artykułu: Brzezińska, Hanka

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Brzezińska, Hanka

Data urodzenia:

18 września 1909

Miejsce urodzenia:

Warszawa

Data śmierci:

29 września 1998

Miejsce śmierci:

Warszawa

Informacje

Piosenkarka, aktorka. Córka słynnego śpiewaka, barytona Wacława Brzezińskiego. Zagrała w głośnym filmie Wrzos w 1937 r. Od marca 1938 r. należała do Chóru Dana. Występowała w teatrze „Małe Qui pro Quo” oraz w teatrze „Tip-top”. Ponadto pojawiała się gościnnie z Chórem Juranda. Po wojnie działała jako piosenkarka[1].

Bibliografia