Chruściński, Jacek

Zgłoszenie do artykułu: Chruściński, Jacek

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Chruściński, Jacek

Data urodzenia:

15 kwietnia 1961

Informacje

Gitarzysta. Zadebiutował pod koniec lat 70-tych w rockowym Trytonie Roberta Goraja. Występował z nim m.in. przed LombardemLady Pank, a także dokonał swoich pierwszych nagrań studyjnych. W 1982 r. nawiązał współpracę z formacją Monkey Business Ryszarda Phillipsa – g. i Wojciecha Misiaczka – pf. Z czasem został jej liderem, zbliżając repertuar grupy w kierunku bluesa i rhythm and bluesa. Z funkcji lidera „zwolnił” go dopiero Tadeusz Pocieszyński w 1986 r. W między czasie grał już w jazzowym Axis Przemysława Gwoździowskiego i AAS Wojciecha Groborza. Jeszcze w 1984 r. związał się z grupą Wawele, z którą dał setki koncertów w Polsce i za granicą. Z Wawelami, z którymi współpracuje do dnia dzisiejszego, nagrał blisko 10 albumów, programy telewizyjne i film pełnometrażowy. Od 1992 r. grał równolegle w założonej przez siebie formacji Charming Beauties (album Womanizer, 1995 r.), a pod koniec lat 90-tych powołał do życia zespół Boss, z którym akompaniował największym gwiazdom polskiej estrady, m.in. Irenie JarockiejAndrzejowi Zausze. W latach 1993–2002 Jacek Chruściński wspólnie z Arturem Charwatem prowadził w Krakowie znany klub muzyczny Klinika Blues Club, w którym występowały gwiazdy polskiej muzyki i debiutowała utalentowana młodzież[1].

Bibliografia