Cupas, Mikis

Zgłoszenie do artykułu: Cupas, Mikis

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Cupas, Mikis

Data urodzenia:

7 września 1969

Informacje

Muzyk rockowy, gitarzysta, kompozytor, autor tekstów, urodzony w Polsce, jego rodzice są Grekami. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV.

W latach 1989-1991 grał w zespole Cytadela. Od 1990 r. aż do dziś związany z zespołem Wilki (z przerwą w latach 1994-2000). Grał na gitarze na wszystkich płytach zespołu.

Brał udział w sesji nagraniowej do płyty Blue zespołu Closterkeller w pierwszej, niewydanej wersji. W listopadzie 1996 r. jako gitarzysta, uczestniczył w dużej trasie koncertowej po Polsce zespołu De Press promującej płytę Potargano Chałpa.

Oprócz grania na gitarze, komponuje także muzykę do piosenek wielu znanych artystów jak np. Z ciszą pośród czterech ścian Ani Wyszkoni, Wszyscy chcą kochać Maryli Rodowicz , Katharsis Dody, Każdy z nas ma Urszuli czy Jestem sobą Krzysztofa Krawczyka.

Od kilku lat zajmuje się również produkcją muzyczną i realizacją dźwięku. Odpowiada między innymi za miksy singli Pezeta z płyty Radio Pezet (prod. Sidney Polak) : Na pewnoCo mam jej powiedzieć. W 2011 r. wyprodukował i zmiksował płytę Mikis/Wolski, na której również skomponował muzykę.

Jest twórcą jednych z najpopularniejszych polskich riffów gitarowych takich jak Baśka, Bohema, Love story czy Urke[1], [2].

Bibliografia

1. 

http://www.polskirock.art.pl/mikis-cupas,m831,biografia.html.
Archiwum Polskiego Rocka [odczyt: 01.09.2016].

2. 

http://www.mikis.pl/o-mnie.
Oficjalna strona internetowa Mikis Cupas [odczyt: 12.12.2017].