Dobrowolski, Władysław

Zgłoszenie do artykułu: Dobrowolski, Władysław

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Dobrowolski, Władysław

Data urodzenia:

5 stycznia 1939

Miejsce urodzenia:

Warszawa

Informacje

Trębacz jazzowy, kompozytor i aranżer. Debiutował w 1957 r. jako puzonista w zespole jazzu tradycyjnego Vistula Stompers. Rok później grał na puzonie w zespole Salty Dogs. Gry na trąbce uczył się samodzielnie oraz prywatnie. W 1962 r. utworzył i kierował do jego rozwiązania zespołem Ragtime Jazz Band. Był równocześnie trębaczem Big Bandu „Stodoła”. W 1975 r. został trębaczem zespołów Janusza Komana. Rok później nawiązał współpracę z zespołem jazzu tradycyjnego Royal Rag Jazz Band. Od 1984 r. gra w zespole Gold Washboard. Brał udział w festiwalach jazzu tradycyjnego Old Jazz Meeting, w Międzynarodowym Festiwalu Jazzowym Jazz Jamboree oraz koncertach w NRD, RFN, Szwecji, Danii, Finlandii, Szwajcarii, Hiszpanii, ZSRR, Mongolii[1].

Bibliografia