Fiałkowski, Stanisław

Zgłoszenie do artykułu: Fiałkowski, Stanisław

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Fiałkowski, Stanisław

Data urodzenia:

27 lutego 1941

Miejsce urodzenia:

Okoleniec

Informacje

Pianista, dyrygent, aranżer i kompozytor. Ukończył Liceum Pedagogiczne w Koninie i Średnią Szkołę Muzyczną w Łodzi. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Poznaniu. W czasie studiów prowadził w Koninie big-band. Wystąpił z nim w Konkursie Jazzu Tradycyjnego „Złota Tarka” w 1974 r. w Warszawie, koncertował też w kraju i za granicą. Prowadził grupę Truwerzy, która zdobyła Grand Prix na festiwalu „Rytmy nad Prosną”. Współpracował z konińskim teatrem poezji, dla którego napisał muzykę do spektaklu pt. Nauka chodzenia z wierszami Andrzeja Bursy. W 1975 r. przeniósł się do Bydgoszczy. Został kierownikiem muzycznym tamtejszej Estrady. Komponował też dla bydgoskich teatrów. Założył pierwszy w tym mieście big-band, który, przemianowany wkrótce na Orkiestrę Teatru Rozrywki, zatrudniał zawodowych muzyków Filharmonii Pomorskiej i miejscowych jazzmanów, m.in. Włodzimierza Szymańskiego i Andrzeja Przybielskiego. Z orkiestrą tą przygotował i wystawił oratorium Zagrajcie nam wszystkie srebrne dzwony (muz. Katarzyna Gaertner, libretto Ernest Bryll). W 1980 r. przeniósł się do Warszawy, gdzie został dyrygentem orkiestry i kierownikiem muzycznym Teatru na Targówku. Od 1983 r. prowadzi Big Warsaw Band (BWB).

Jest kompozytorem muzyki do dwudziestu spektakli teatralnych, ilustracji muzycznych i piosenek. W 1997 r. z Orkiestrą Symfoniczną, sekcją rytmiczną BWB i solistami (Ewą Bem, Lorą Szafran, Markiem Bałatą, Henrykiem Miśkiewiczem) nagrał CD Klasyka w nowym brzmieniu. Od 2000 r. jest kierownikiem muzycznym FPZE w Zielonej Górze[1].

Bibliografia