Lipnicki, Arkadiusz

Zgłoszenie do artykułu: Lipnicki, Arkadiusz

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Lipnicki, Arkadiusz

Data urodzenia:

1972

Miejsce urodzenia:

Piotrków Trybunalski

Informacje

Aktor, artysta kabaretowy, konferansjer, wokalista. Związany z Grupą Rafała Kmity od początku jej istnienia. Dostał się do zespołu na podstawie przeprowadzonego castingu. Ukończył studia wokalne przy Teatrze Muzycznym w Gdyni i w Krakowie[1].

W 2006 r. założył męski Voice Band. W jego skład weszli: Tomasz Warmijak, Grzegorz Żołyniak, Piotr Widlarz, Wacław Turek oraz: Artur Janda, Andrzej Marusiak, Marcin Słomiński, Paweł Pańta, Artur Hołuszko, Wojciech Gumiński, gościnnie Anita LipnickaSonia Bohosiewicz. Pierwszy program zatytułowany W siódmym niebie zawiera najsłynniejsze piosenki XX-lecia międzywojennego i został wydany na płycie w 2012 r.

Arkadiusz Lipnicki jest także lektorem, konferansjerem, udziela się w dubbingu[2].

Bibliografia

1. 

http://www.interia.pl
Portal Interia [odczyt: 10.11.2016].

2. 

http://www.konferansjerzy.com.pl
Strona internetowa Agencji Eskander [odczyt: 10.11.2016].

3. 

Kozłowska, Agnieszka