Voice Band

Zgłoszenie do artykułu: Voice Band

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwa:

Voice Band

Data powstania:

2006

Informacje

Voice Band jest unikatowym przedsięwzięciem na polskiej scenie muzycznej XXI wieku. Zespół powstał z inicjatywy Arkadiusza Lipnickiego i zadebiutował w Piwnicy Artystycznej „Przechowalnia” w Łodzi w 2007 r. W swoim pierwszym projekcie W siódmym niebie Voice Band zapragnął nawiązać do międzywojennych mistrzów gatunku. Nagrał i śpiewa na żywo filmowe, rewiowe i kabaretowe piosenki w oryginalnych aranżacjach, pozwalających na ukazanie ich piękna, kunsztu wokalnego wykonawców oraz przywrócenie blasku męskim, kameralnym zespołom wokalnym, niezwykle popularnym w pierwszej połowie XX wieku. Kwartet jest dwukrotnym laureatem „Złotego liścia retro” na festiwalach im. Mieczysława Fogga. Występują z Anitą Lipnicką, Sonią Bohosiewicz[1].

Kim są panowie z Voice Bandu? Tomasz Warmijak, I tenor, jest absolwentem Wydziału Wokalno-Aktorskiego gdańskiej Akademii Muzycznej. Arkadiusz Lipnicki, II tenor zespołu, studiował w klasie śpiewu Akademii Muzycznej w Krakowie, od kilkunastu lat związany jest też z Grupą Rafała Kmity. Grzegorz Żołyniak, baryton, ukończył Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, występuje również jako artysta Warszawskiej Opery Kameralnej. Piotr Widlarz, bas, jest absolwentem klasy akordeonu Akademii Muzycznej w Warszawie. Współzałożycielem i stałym członkiem składu jest Wacław Turek, akordeonista, absolwent krakowskiej Akademii Muzycznej[2].

Bibliografia

1. 

http://www.voiceband.art.pl/
Strona internetowa Voice Bandu [odczyt: 11.12.2018].

2. 

http://www.polskamuza.eu
Portal PolskaMuza poświęcony muzyce klasycznej [odczyt: 11.12.2018].

3. 

Kozłowska, Agnieszka