Seredyński, Tadeusz

Zgłoszenie do artykułu: Seredyński, Tadeusz

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Seredyński, Tadeusz

Data urodzenia:

24 grudnia 1895

Miejsce urodzenia:

Wyżniany

Data śmierci:

3 czerwca 1978

Miejsce śmierci:

Wrocław

Informacje

Kompozytor. Studiował u Stanisława Niewiadomskiego i Mieczysława Sołtysa we Lwowie oraz u Władysława Żeleńskiego, Feliksa Nowowiejskiego i Jerzego Lalewicza w Krakowie. Debiutował w wieku 17 lat jako dyrygent Operetki w Teatrach Miejskich we Lwowie. Występował gościnnie w Wiedniu (1929–1930), zyskując uznanie krytyki. Od 1930 r. był dyrygentem orkiestry Polskiego Radia we Lwowie. Po II wojnie światowej działał w orkiestrze rozgłośni wrocławskiej Polskiego Radia, następnie Państwowej Operetki Dolnośląskiej[1].

Bibliografia