Sokołowski, Sławomir

Zgłoszenie do artykułu: Sokołowski, Sławomir

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Sokołowski, Sławomir

Data urodzenia:

1957

Informacje

Polski producent muzyczny, kompozytor i wokalista. Napisał muzykę do wielu przebojów.

W latach 80. XX w. powołał do życia zespół Bolter, z którym wylansował takie przeboje jak Daj mi tę noc czy Więcej słońca. Współpracował w tym czasie również z Krzysztofem Krawczykiem, Lorą SzafranAnną Jurksztowicz.

W 1994 r. założył Agencję Artystyczno-Reklamową As Plus i rozpoczął współpracę z Aldoną Dąbrowską, z którą założył dance’owy zespół Amadeo. Współpracował w tym czasie również z innymi wykonawcami, między innymi z Bohdanem Smoleniem. W 1997 r., wspólnie z Aldoną Dąbrowską, powołał do życia pierwszy polski boysband o nazwie Just 5.

Współpracował z wieloma gwiazdami polskiej muzyki, między innymi Gabrielem Fleszarem i Stachurskym, Marylą Rodowicz, Andrzejem Cierniewskim i wieloma innymi. Skomponował i wyprodukował wiele przebojów. Jednym z jego pomysłów jest również grupa The Jet Set[1], [2].

Bibliografia