Szpak, Ścibor

Zgłoszenie do artykułu: Szpak, Ścibor

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Szpak, Ścibor

Pseudonim:

Ścibor Szpak Doktor Absurdu

Data urodzenia:

13 kwietnia 1970

Miejsce urodzenia:

Wrocław

Informacje

Komik i teatralno-kabaretowy performer, autor tekstów piosenek, tłumacz tekstów Jaromira Nohavicy oraz pieśniarzy francuskich. Zdobywca 1 nagrody oraz Nagrody Publiczności Przeglądu Kabaretów PAKA 2011, Grand Prix oraz Nagrody Publiczności Przeglądu Kabaretów PAKA 2012 oraz Grand Prix i Złotej Szpilki na Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry 2013. Laureat kilku innych festiwali kabaretowych. W 2018 r. otrzymał nagrodę Andrzej 2018 w kategorii Doktor Absurdu (nagroda im. Andrzeja Waligórskiego).

Prowadzi cykliczny spektakl Pioscenki we wrocławskim Teatrze Muzycznym Capitol. 12 odcinków do własnych (w większości) tekstów przy współpracy z Czesławem Jakubcem i aktorami Teatru. Na stałe występuje na wrocławskim Antykabarecie.

Jest dyrektorem kreatywnym w agencji reklamowej[1].

Bibliografia

1. 

Kozłowska, Agnieszka
Wywiad Agnieszki Kozłowskiej ze Ściborem Szpakiem przeprowadzony 5 grudnia 2018.