Łódzka piosenka

Zgłoszenie do artykułu: Łódzka piosenka

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Tytuł:

Łódzka piosenka Szpilman, Władysław (muzyka)
Brok, Bronisław (słowa)
Rudziński, Witold (redakcja) Oznaczenie autora wg wydawcy: Szpilman Władysław, Brok Bronisław Obsada instrumentalna: Na głos z fortepianem i funkcjami harmonicznymi.

Tytuł:

Takie buty: piosenka o brakorobach Drobner, Mieczysław (muzyka)
Gałkowski, Jan (słowa) Oznaczenie autora wg wydawcy: Drobner Mieczysław, Gałkowski Jan Obsada instrumentalna: Na głos z fortepianem i funkcjami harmonicznymi.

Tytuł:

Walc księżycowy: z filmu „Cyrk” Dunajewski, Izaak (muzyka)
Lebiediew-Kumacz, Wasyl (słowa)
Dobrzyński, Tadeusz (tłumaczenie) Oznaczenie autora wg wydawcy: Dunajewski Izaak, Lebiediew-Kumacz Wasyl, Dobrzyński Tadeusz Obsada instrumentalna: Na głos z fortepianem i funkcjami harmonicznymi.

Tytuł:

Hawajska kołysanka Donaldson, Walter (muzyka)
Ochocki, Adam (słowa)
Dobrzyński, Tadeusz (opracowanie) Oznaczenie autora wg wydawcy: Donaldson Walter, Ochocki Adam, Dobrzyński Tadeusz Obsada instrumentalna: Na głos z fortepianem i funkcjami harmonicznymi.

Tytuł:

List z wczasów Dobrzyński, Tadeusz (muzyka)
Cichocka, Joanna (słowa) Oznaczenie autora wg wydawcy: Dobrzyński Tadeusz, Cichocka Joanna Obsada instrumentalna: Na głos z fortepianem i funkcjami harmonicznymi.

Seria:

Śpiewamy i Tańczymy: na głos z fortepianem, 17

Data wydania:

1955

Miejsce wydania:

Kraków: Polskie Wydawnictwo Muzyczne

Data druku:

czerwiec 1955

Miejsce druku:

Kraków: Polskie Wydawnictwo Muzyczne

Znak wydawniczy:

PWM 1912

Typ publikacji:

druk muzyczny

Sygnatura:

Biblioteka Jagiellońska [akc.] 1955 : 550

Infomacje

Publikacja oddana do druku 28 kwietnia 1955 r.

Dostęp
Finansowanie

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007–2013.