Pieśń z pętlą

Zgłoszenie do artykułu: Pieśń z pętlą

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Tytuł:

Pieśń z pętlą

Autor słów:

Kmita, Rafał[1]

Autor muzyki:

Wojtarowicz, Janusz[1]

Data powstania:

1997

Wykonania poza albumami:

Grupa Rafała Kmity

Lipnicki, Arkadiusz

Kozłowski, Andrzej

Plewa, Piotr

Kliś, Grzegorz

Informacje

Utwór pochodzi ze spektaklu Wszyscyśmy z jednego szynela.

„W Petersburgu przeżyliśmy jeden z najpiękniejszych momentów w moim życiu artystycznym. Zostaliśmy zaproszeni na Dni Kultury Polskiej w Rosji do Teatru Aleksandryjskiego, w którym wystawiał wszystkie swoje premiery Gogol. Leży przy Newskim Prospekcie, a nasz spektakl zaczyna się piosenką o Newskim Prospekcie. (…) Graliśmy po polsku, ale było symultaniczne tłumaczenie. To, co nas zaskoczyło to to, że reakcje publiczności następowały dokładnie w tych samych miejscach co w Polsce. To świadczy o tym, że publiczność to przyjęła oraz że też było bardzo dobre tłumaczenie”[2].

Bibliografia

1. 

Kmita, Rafał.
Archiwum prywatne.

2. 

Kozłowska, Agnieszka.
Wywiad Agnieszki Kozłowskiej z Rafałem Kmitą przeprowadzony 17 czerwca 2017 r.