Arp Life

Zgłoszenie do artykułu: Arp Life

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwa:

Arp Life

Data powstania:

1974

Informacje

Studyjny zespół instrumentalny utworzony w 1974 r. przez Ryszarda Szumlicza – dr. i  Mateusza Święcickiego – kbrd. Jeden z pierwszych polskich zespołów rozrywkowych wykorzystujących elektroniczne instrumenty klawiszowe. Zrealizował muzykę do spektakli teatralnych w Warszawie i Katowicach, efektowną ilustrację muzyczną dla fonoteki Wytwórni Filmów Dokumentalnych w Warszawie, a także muzykę do filmów krótkometrażowych i Polskiej Kroniki Filmowej. Dokonał nagrań archiwalnych dla Programu I i III Polskiego Radia oraz płytowych, m.in. na LP Arp Life: Jumbo Jet.

Współpracował przy nagraniach radiowych i płytowych z Krystyną Prońko, Czerwonymi Gitarami, Komand_Band i Dwa Plus Jeden. W 1976 r. nawiązał współpracę z grupą muzyków i kompozytorów zainteresowanych elektronicznym instrumentarium. Działalności tej patronowali później m.in. Andrzej Korzyński i Maciej Śniegocki. Jest bohaterem hasła w telewizyjnej wersji Leksykonu Polskiej Muzyki Rozrywkowej (odcinek 2 w reżyserii Ryszarda Wolańskiego)[1].

Bibliografia