Zgłoszenie do artykułu: Cut Pro

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwa:

Cut Pro

Data powstania:

2002

Informacje

Zespół powstał w 2002 r. z inicjatywy „Krzywego” (2 SM) i „Juranda” (Biały Kruk). Wkrótce do składu dołączył DJ „Szahimatskrecz”.

Już w sierpniu 2002 r. ukazał się nielegal grupy pt. Przed siebie stale. Na płycie zagościli przyjaciele z 2 SM i Białego Kruka, a także „Beton” (MR UHA) i obiecująca raperka „Mary”. Na uwagę zasługują takie utwory, jak: Czego pragniesz kotku – utwór imprezowy, stworzony w konwencji audycji radiowej, a także refleksyjne – Przed siebie stale, Minęło, nie powróci, Jak byliśmy dziećmiWspomnienia, które bolą.

Po wydaniu płyty duet zajął się produkcją dla innych wykonawców (m.in.: Bradlej, PKR) i rozpoczął aktywną działalność koncertową. Wystąpił na festiwalu w Dobczycach, w Gdowie (U Jana), Miechowie (New York City), na imprezie Afera w Nowej Rudzie, w Rabce (Tazz), Zabierzowie, Zakopanem (Ampstrong). Wielokrotnie występował w Krakowie, m.in. w Klubie 38, w cyklu imprez w klubie „Ułan Bator”, na Rap Inwazji (klub „Broadway”) i na Hip-Hop Fieście (stadion WKS „Wawel”). Cut Pro koncertował m.in. z Fenomenem, „Guralem”, Hemp Gru, Kastą, „Tede”, WWO i „Żustem”, a także „Aurą”, FIRMĄ, „Gruberem”, „Sabotem”Spontanarracją.

W 2003 r. powstał drugi nielegal pt. Ruszaj po swoje. Strona muzyczna tradycyjnie jest wspólnym dziełem „Krzywego” i „Juranda”, których wspomogli „Aura”, „Młody” i „Art”. Cut Pro współpracował z takimi krakowskimi raperami i składami, jak: And & Art, Biały Kruk, „Bradlej”, „Dyzio”, Fart, MSK, PKR i Represent[1].

Bibliografia

1. 

Rabiański, Radosław

2. 

http://cutpro.prv.pl/
Strona internetowa Cut Pro [odczyt: 08.03.2010].