Kwartet Rampa

Zgłoszenie do artykułu: Kwartet Rampa

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwa:

Kwartet Rampa

Data powstania:

1992

Informacje

Joanna Pałucka, Anna Ścigalska, Stefan Każuro i Grzegorz Kucias, będąc jeszcze aktorami warszawskiego Teatru Rampa założyli w 1992 r. kwartet wokalny, pojawiając się po raz pierwszy na galowym koncercie Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. Od tej chwili nieustannie uczestniczą w kolejnych edycjach Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Z Strzelecki_Andrzej, poza spektaklami, zrealizowali także szereg programów telewizyjnych. Brali również udział w programach telewizyjnych na zaproszenie Wojciecha Młynarskiego. Uczestniczyli w operowym projekcie Teatru Wielkiego w Warszawie Tides and Waves, którego premiera miała miejsce w Barcelonie. W 1995 r. Zbigniew Górny zaprosił Kwartet Rampa do Gali Piosenki Biesiadnej. Kwartet do dziś bierze udział w kolejnych edycjach tego przedsięwzięcia. Śpiewa transkrypcje Fryderyka Chopina i Duke Ellingtona, współczesną polską muzykę popową oraz klasyczne utwory jazzowe Fatsa Wallera, Jerzego WasowskiegoJerzego Petersburskiego. Kwartet Rampa współpracuje z najlepszymi polskimi kompozytorami i aranżerami: Krzesimirem Dębskim, Piotrem Rubikiem, Włodzimierzem Korczem, Wiesławem Pieregorólką, Jerzym Satanowskim, Aleksandrem Maliszewskim, Jerzym DerflemJuliuszem Lorancem[1].

Bibliografia

1. 

http://kwartet.rampa.w.interia.pl/
Strona internetowa Kwartetu Rampa [odczyt: 15.08.2014].