Mechanicy Shanty

Zgłoszenie do artykułu: Mechanicy Shanty

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwa:

Mechanicy Shanty

Data powstania:

1985

Informacje

Zespół szantowy utworzony w 1985 z uczestników harcerskich warsztatów kultury marynistycznej w Gdyni. Liderem jest Henryk Czekała – voc., g., współzałożyciel Ryczących Dwudziestek. Członkami zespołu są mieszkańcy różnych miast kraju. Repertuar tworzą klasyczne szanty oraz utwory własne. Koncertował na wszystkich ważniejszych imprezach w kraju, a także w Finlandii, Szwecji, Holandii i Niemczech.

Zespół jest laureatem I nagrody za interpretację i II nagrody w konkursie piosenki morskiej na Bałtyckim Festiwalu Piosenki Morskiej Gdynia ’87; I nagrody za interpretację na festiwalu Wiatrak ’87 w Świnoujściu, III nagrody w konkursie współczesnej piosenki żeglarskiej, II w konkursie pieśni kubryku i nagrody publiczności na FPŻegl Shanties ’88 w Krakowie; Grand Prix, II nagrody w konkursie piosenki autorskiej i nagrody publiczności na Bałtyckim Festiwalu Piosenki Morskiej Gdynia ’89; Grand Prix na Festiwalu Piosenki Żeglarskiej „Shanties” w 1995 r. w Krakowie; nagrody prezesa Polskiego Związku Żeglarskiego na Festiwalu Piosenki Żeglarskiej „Shanties” w 2003 r.; Grand Prix na Festiwalu Piosenki Żeglarskiej „Shanties” w 2004 r[1].

Bibliografia