Overtime

Zgłoszenie do artykułu: Overtime

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwa:

Overtime

Data powstania:

1989

Informacje

Zespół Overtime powstał w 1989 r. z inicjatywy Marka Piątka. Tworzą go absolwenci Akademii Muzycznej w Krakowie: bracia Marek – g. i Paweł – kbrd. Piątek, Leszek Szczerba – sxf., Józef Michalik – cb., bg, i Sławomir Berny – dr.

Overtime zadebiutował na festiwalu Jazz Juniors w 1990 r., gdzie otrzymał II nagrodę. Od tego czasu regularnie gości na scenach klubowych, festiwalach i w programach telewizyjnych. Członkowie zespołu na stałe współpracują z gwiazdami polskiej estrady, takimi jak: Alosza Awdiejew, Marek Grechuta, Mariusz Lubomski, Rudi Schuberth, Grzegorz Turnau, Zbigniew Wodecki i Wojcicki_Jacek. Na repertuar grupy składają się przede wszystkim kompozycje braci Piątków, odzwierciedlające ich wieloletnią fascynację twórczością takich wykonawców, jak: Miles Davis, Herbie Hancock, Pat Matheny, John Scofield, Weather Report i Yellowjackets. To muzyka fusion, w której przenikają się elementy jazzu, rocka, bluesa, hip-hopu i rytmów latynoskich. W 2001 r. ukazała się płyta pt. Nadgodziny. W jej nagraniu gościnny udział wzięli Bernard MaseliAdam Kawończyk[1].

Bibliografia