Quo Vadis

Zgłoszenie do artykułu: Quo Vadis

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwa:

Quo Vadis

Data powstania:

1988

Informacje

Szczeciński zespół heavymetalowy. Powstał w 1988 r. w składzie: Mariusz Bączkiewicz – g., Tomasz Skuza „Skana” – voc., bg., Wojciech Słabicki – dr. Zadebiutował nagraniami na MC Quo Vadis oraz teledyskiem do piosenki Rzeźnik, emitowanym w programie tv Stare, nowe, najnowsze. W 1990 r., już jako kwartet z Jackiem Gniecieckim – g. nagrał i rok później wydał pierwszy LP Quo Vadis. Brał udział w Festiwalu Muzyków Rockowych w Jarocinie (1989, 1992), koncertach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Przystanku Woodstock, Metalmanii. Koncertował także w Danii i Niemczech. Na repertuar zespołu składają się utwory własne, piosenki Nirvany, Roya Orbisona, Sex Pistols, Stinga, zespołu Breakout (Wielki ogień), Maanam (Kocham cię kochanie moje), Mieczysława Fogga (Ta ostatnia niedziela) oraz Janusza Laskowskiego (Żółty jesienny liść, Beata z Albatrosa), które nagrał do filmu Sezon na leszcza (reż. Bogusław Linda). Kilkakrotnie zmieniał skład. W zespole grali także Paweł Golimowski, Paweł Kamiński, Robert Szymański – dr., Marcin Bal – kbrd., Marcin Szeremeta – g[1].

Bibliografia