Kłosek, Daniel

Zgłoszenie do artykułu: Kłosek, Daniel

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Kłosek, Daniel

Pseudonim:

Daniel

Data urodzenia:

3 stycznia 1947

Miejsce urodzenia:

Kamienica koło Stronia Śląskiego

Informacje

Piosenkarz i kompozytor. Studiował w Szkole Głównej Planowania i Statystyki (od 1991 r. Szkoła Główna Handlowa) w Warszawie. Debiutował w 1966 r. w studenckim klubie „Hades” z własnym zespołem Kontrasty. W latach 1967–1971 był solistą zespołu Pesymiści, współpracował z grupą Pięciu, współtworzył formację Klub Pickwicka. Śpiewał także w zespole PortretyWaganci. Od 1972 r. występował samodzielnie. Brał udział w festiwalach piosenki w Opolu, Sopocie oraz kilkakrotnie w Kołobrzegu.

Jest laureatem:

– II nagrody (wspólnie z Ireną JarockąJadwigą Strzelecką) na Coupe d’Europe Musicale w Villach (Austria) w 1975 r.,

– Złotych Pierścieni na Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu w latach 1976–1977.

W 1978 r. nagrał debiutancki i jedyny w kraju LP Daniel: Bezpańska miłość. Od 1982 r. przebywa w USA[1].

Bibliografia