Krzeczek, Józef

Zgłoszenie do artykułu: Krzeczek, Józef

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Krzeczek, Józef

Data urodzenia:

3 listopada 1939

Miejsce urodzenia:

Zabłocie koło Kowla

Data śmierci:

22 sierpnia 1991

Miejsce śmierci:

Kraków

Informacje

Kompozytor, pianista, organista, skrzypek i aranżer. Ukończył Średnią Szkołę Muzyczną w Krakowie w klasie skrzypiec Eugenii Umińskiej. Debiutował w amatorskich zespołach muzycznych Nowej Huty. W 1956 r. utworzył własny zespół Kolorowy Jazz, z którym dokonał nagrań dla archiwum Rozgłośni Krakowskiej Polskiego Radia, współpracował też z grupą Hot Combo.

W latach 1962–1965 był pianistą i organistą a także kierownikiem muzycznym Czerwono-Czarnych (1963 r.). Jego piosenki śpiewali soliści tego zespołu: Maciej Kossowski, Karin StanekKatarzyna Sobczyk. Po odejściu z tej formacji grał w zespołach rozrywkowych i jazzowych na statkach wycieczkowych. W latach 70-tych prowadził orkiestry rozrywkowe przy Krakowskich Zakładach Gastronomicznych.

Jest laureatem:

– I nagrody za piosenkę O mnie się nie martw na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej Opole ’64,

– I nagrody za piosenkę Krótki lot w konkursie Związku Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR w 1966 r[1].

Bibliografia