Orthodox, Anja

Zgłoszenie do artykułu: Orthodox, Anja

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Pseudonim:

Orthodox, Anja

Nazwisko:

Kumala, Anna

Właściwie:

Najman, Anna

Nazwisko rodowe:

Sabiniewicz, Anna

Data urodzenia:

24 grudnia 1964

Informacje

Polska wokalistka, kompozytorka i instrumentalistka rockowa, autorka tekstów, liderka zespołu Closterkeller. Absolwentka Wydziału Zootechniki warszawskiej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Zaczęła śpiewać w 1987 r. Pierwszym zespołem był Closterkeller i tak już zostało.

Gościnnie współpracowała także z wieloma artystami, takimi jak m.in.: Sweet Noise, Wilki, Abraxas, Mordor, Pornografia, Delator, Golden Life, SexBomba, Piersi, Ira, Voo Voo, Kobranocka, Para Wino, Poszła Czołgiem, Braintrust.

W 2003 r. wspólnie z muzykami zespołu Abraxas nagrała płytę Granica czerni i bieli (jako główna wokalistka i autorka tekstów) pod szyldem Svann.

Pisuje felietony do pism i portali internetowych, m.in. „Teraz Rock”, Onet.pl, „Machina”[1], [2].

Bibliografia

1. 

http://www.anja.pl/anja
Oficjalna strona internetowa zespołu Closterkeller [odczyt: 31.07.2009].

2. 

Katalog Biblioteki Narodowej