Rybiński, Jerzy

Zgłoszenie do artykułu: Rybiński, Jerzy

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Rybiński, Jerzy

Data urodzenia:

14 czerwca 1945

Miejsce urodzenia:

Łódź

Informacje

Piosenkarz, gitarzysta basowy i kompozytor. Brat Andrzeja Rybińskiego. Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną w Łodzi w klasie kontrabasu. Debiutował w 1962 r. w amatorskim zespole Komety. W 1966 r. współpracował z prowadzonym przez Janusza Sławińskiego big-bandem Kanon Rytm Średniej Szkoły Muzycznej w Łodzi.

W latach 1967–1973 był gitarzystą basowym i wokalistą grupy No To Co. Dokonał z nią licznych nagrań radiowych i płytowych, koncertował w kraju i za granicą.

W latach 1974–1981 grał i śpiewał w zespole Andrzej i Eliza. Od 1982 r. występuje solo. Jest bohaterem hasła w telewizyjnej wersji „Leksykonu Polskiej Muzyki Rozrywkowej” odcinek 94 (reż. Ryszard Wolański)[1].

Bibliografia