Stadnicki, Jerzy Juliusz

Zgłoszenie do artykułu: Stadnicki, Jerzy Juliusz

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Stadnicki, Jerzy Juliusz

Data urodzenia:

29 lipca 1952

Miejsce urodzenia:

Siemianowice Śląskie

Informacje

Piosenkarz, kompozytor i autor tekstów oraz poeta.

Do 19. roku życia mieszkał w Katowicach. Następnie przeniósł się do Krakowa, gdzie podjął studia na Politechnice Krakowskiej. W Szkole Muzycznej II stopnia w Krakowie pobierał lekcje gitary, a głos doskonalił w studio teatrów studenckich i u prywatnych nauczycieli śpiewu.

Na studiach założył zespół wokalno–muzyczny, który zdobywał nagrody na festiwalach piosenki, m. in. na Studenckiej Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdzie Piosenki w Szklarskiej Porębie w latach 1974, 1975, 1976 oraz 1985.

Jest laureatem również indywidualnych nagród m. in.:

– nagroda Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej w Świnoujściu za przygotowanie i wykonanie programu poetycko–muzycznego w 1985 r.,

– nagroda Zenona Laskowika Obozu Studenckiego w Łazach koło Mielna za wykonanie piosenek w konkursie (Mój śpiew i gitara klasyczna) w 1976 r.

– nagrody w konkursach na piosenkę w pierwszym Studenckim Centrum Kultury „Pod Jaszczurami” w Krakowie,

– nagrody w licznych turniejach i konkursach poetyckich (ponad 25) w Krakowie, Katowicach i innych miastach.

Posiada bogate doświadczenie muzyczne zdobyte w różnych środowiskach muzycznych, co widoczne jest w jego twórczości. Na swoim koncie ma trzy autorskie albumy Nić Ariadny (2006), Żyj, mój śnie (2010), Wszystko miało sens (2014) z gościnnym udziałem Katarzyny Rosołek – krakowskiej wokalistki i skrzypaczki. Dwa pierwsze płyty aranżował Bogdan Kisiel, trzecią Artur Kaszowski.

Występował w programach estradowych przy udziale Old Metropolitan Band, Wolnej Grupy Bukowina, Edwarda Hulewicza i innych.

Od 2008 r. gra regularnie sporo swoich koncertów w Szczawnicy, Krakowie oraz Dolnym i Górnym Śląsku, województwie lubelskim i świętokrzyskim. Przygotowuje koncert dla krakowskiej Piwnicy pod Baranami, który premierę będzie miała na wiosnę 2018 r. i koncert swoich piosenek Z Polską w tytule dla miasta Zgierz. Pracuje również nad kolejnym albumem ze swoimi piosenkami[1].

Bibliografia

1. 

Stadnicki, Jerzy Juliusz
Autorskie opracowanie.