Strzelczyk, Maciej

Zgłoszenie do artykułu: Strzelczyk, Maciej

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Strzelczyk, Maciej

Data urodzenia:

17 sierpnia 1959

Miejsce urodzenia:

Łódź

Data śmierci:

28 września 2021

Miejsce śmierci:

Warszawa

Informacje

Polski skrzypek jazzowy, aranżer i kompozytor[2].

Od wielu lat zaliczany jest do elity polskich i europejskich wiolinistów jazzowych.

Zdobył wiele nagród między innymi:

– wyróżnienie na Jazz Juniors;

– Złoty Smyczek na MFSJ im. Zb. Sejferta w Szczecinie;

– pierwszą nagrodę dla najlepszego instrumentalisty na Festiwalu Jazz nad Odrą;

– Klucz do Kariery na Pomorskiej Jesieni Jazzowej;

– II nagroda na Festiwalu Jazzowym w Hoeilart w Belgii jako leader grupy Set-Off.

Współpracował z takimi znakomitościami sceny jazzowej, jak: M. Bliziński, K. Jonkisz, S. Kulpowicz, W. Nahorny, Z. Namysłowski, T. Stańko, A. Jagodziński, J. Szrom, E. Bem, J. Śmietana, J. Skowron.

Koncertował między innymi z Irwingiem Lee III Jr., P. Caterine, P. Blanchard, Michael Patches Stewart, Frank Parker, Victor Bailey.

Sześciokrotnie magazyn „Jazz Forum” w ankiecie Jazz Top ogłosił go pierwszym skrzypkiem jazzowym w Polsce. Dwukrotnie nominowany do nagrody Fryderyka w kategorii Muzyk Jazzowy oraz Płyta Jazzowa.

Ma na swoim koncie dwie płyty autorskie: Music for MJobim.

Brał udział w ponad 30 projektach muzycznych[3].

Bibliografia

1. 

Wolański, Ryszard

2. 

Katalog Biblioteki Narodowej

3. 

http://strzelczykmaciej.republika.pl/Maciej_Strzelczyk/biografia.html
Oficjalna strona internetowa Macieja Strzelczyka [odczyt: 01.08.2016].

4. 

http://jazzforum.com.pl/main/artykul/maciej-strzelczyk
Serwis TVP [odczyt: 03.01.2021].