Szkudelski, Piotr

Zgłoszenie do artykułu: Szkudelski, Piotr

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Szkudelski, Piotr

Data urodzenia:

29 grudnia 1955

Miejsce urodzenia:

Warszawa

Data śmierci:

22 sierpnia 2022

Informacje

Perkusista[1].

Członek pierwszego składu zespołu Perfect. W zespole grał przez 40 lat (w l. 1980-2020). W swojej muzycznej karierze występował m.in. w formacjach takich jak: Dzikie Dziecko (razem ze Zbigniewem Hołdysem), w grupie Martyny Jakubowicz i w zespołach Jajco i Giganci, Emigranci. Brał też udział w sesji nagraniowej I Ching (1982–83) – dwupłytowego albumu zrealizowanego m.in. przez muzyków zespołów Perfect, TSA, Osjan, Porter Band, Krzak, Breakout oraz Maanam.

Od czasów licealnych grał w klubie studenckim Medyk. Miał wtedy zespół Dzikie Dziecko. To był pierwowzór Perfectu. Końcówka lat 70. i lata 80. to było poważne granie z Perfectem, nawet 77 koncertów miesięcznie.

Pod koniec lat 80. Perfect koncertował w USA, w wielu znanych klubach i prestiżowych miejscach. Po zakończeniu trasy amerykańskiej muzycy wrócili do Polski. Szkudelski został jeszcze w USA imając się zarobkowo różnych zajęć. Do kraju wrócił w 1991 r. i tu z początku też nie było lekko, gdyż Perfect nie istniał. Przełom nastąpił dwa lata później. Zadzwonił kolega z Kanady, który kiedyś razem z nami pracował, z propozycją trasy koncertowej w Kanadzie. Tak doszło do wskrzeszenia Perfectu[2].

Bibliografia