Zawadka, Krzysztof

Zgłoszenie do artykułu: Zawadka, Krzysztof

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Zawadka, Krzysztof

Data urodzenia:

15 września 1963

Miejsce urodzenia:

Warszawa

Informacje

Polski muzyk i instrumentalista.

Krzysztof Zawadka zaczął występować publicznie pod koniec lat 70. XX wieku, z założonym przez siebie zespołem Cedrus. Zdobył z nim wyróżnienie podczas Mokotowskiej Jesieni Muzycznej, odbywającej się pod przewodnictwem Aleksandra Bardiniego. W czasie stanu wojennego został współtwórcą trzyosobowej formacji XXCS, która w 1982 r. znalazła się wśród dziesięciu laureatów Jarocina 1982.

W styczniu 1984 r. został gitarzystą cenionej grupy Oddział Zamknięty, z którą grał w latach 1984–1987, 1990–1996 i 2003–2007. Ponadto współpracował z grupami Daab, Kayah, Chłopcy z Placu Broni, T.Love oraz Porter Band. W 2006 r. założył rock’n’rollowo–punkowy zespół Bimber, który aktualnie działa pod szyldem Bimber Poland[1].

Bibliografia

1. 

http://www.polskirock.art.pl/
Archiwum Polskiego Rocka [odczyt: 22.08.2015].