Miłość ci wszystko wybaczy

Zgłoszenie do artykułu: Miłość ci wszystko wybaczy

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Tytuł:

Miłość ci wszystko wybaczy

Autor słów:

Tuwim, Julian

Autor muzyki:

Wars, Henryk

Informacje

To piosenka z repertuaru słynnej Hanki Ordonówny. Muzykę skomponował Henryk Wars (właśc. Henryk Warszawski) do słów Juliana Tuwima. Wars jest kompozytorem wielu znanych przebojów: Umówiłem się z nią na dziewiątą, Czy tutaj mieszka panna Agnieszka, Ach, śpij kochanie, Zakochany złodziej, Ach, jak przyjemnie i tak dalej. Trudno jest wyliczyć wszystkie najbardziej popularne piosenki Warsa, tworzone z myślą o filmie, teatrzykach i kabaretach. W czasie wojny Wars występował ze swoim big–bandem w Armii generała Władysława Andersa. Zmobilizowany w roku 1947 wyjechał do USA, gdzie jako 49–letni twórca zaczynał swą karierę od początku. Po wielu latach zmagań z losem otrzymał wreszcie pracę w Hollywood i stał się znanym kompozytorem amerykańskim. A dziś przechowywane w starych nutach babuni jego przeboje odżywają na nowo[2].

Bibliografia