Zgłoszenie do artykułu: Azyl P.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwa:

Azyl P.

Data powstania:

1982

Data rozwiązania:

1986

Informacje

Grupa rockowa utworzona w 1982 r. w Szydłowcu w składzie: Dariusz Grudzień – bg., Marcin Grochowalski – dr., Andrzej Siewierski – g., voc., lider, Leszek Żelichowski – g. Zadebiutowała w 1983 r. w Ogólnopolskim Turnieju Młodych Talentów, gdzie zdobyła II nagrodę. Dokonała także pierwszych nagrań płytowych. W 1984 r. Marcina Grochowalskiego zastąpił Jacek Perkowski. W latach 1984–1985 nagrała dwa LP.

Na początku 1986 r. choroba wyeliminowała Marcina Grochowalskiego z gry w zespole. Jego miejsce zajął Jarosław Szlagowski, lecz wkrótce zespół zakończył działalność. Dariusz Grudzień został basistą zespołu Ira, Jacek Perkowski zasilał sekcje rytmiczne m.in. Kobranocki, De MonoT. Love. W 2007 r. Andrzej Siewierski wydał solowy CD Andrzej Siewierski: Samotny żagiel[1].

Bibliografia

1. 

Wolański, Ryszard

2. 

http://www.azylp.com.pl/
Oficjalna strona internetowa zespołu Azyl P. [odczyt: 26.05.2011].