Nazwisko: |
Brzuzy-Jędrzejczyk, Dominik |
Data urodzenia: |
7 marca 1983 |
Miejsce urodzenia: |
Mrągowo |
Pierwsze kroki kariery muzycznej stawiał jako wokalista. Brał wówczas udział w festiwalach piosenki dziecięcej między innymi „San Pavilon” czy „Tęczowy Music Box” niejednokrotnie śpiewając na żywo przed kamerami telewizji. Z biegiem lat jego muzycznego ducha zaczęły ogarniać instrumenty, a były to między innymi wiolonczela (szkoła muzyczna I st. w Mrągowie), gitara, fortepian, skrzypce. Od dziecka marzył jednak o czynnym graniu na zestawie perkusyjnym. Udało się to w wieku 13 lat podczas pierwszych lekcji u Janusza Grzywny, który to, jak się później okazało, miał okazję grać między innymi w zespole Babsztyl z Krzyśkiem „Dżaworem” Jaworskim. Pierwsze większe sukcesy jako perkusista odniósł z mrągowskim zespołem GutentaG, nagrywając między innymi singiel Nienawiść do płyty Co Ty na to w studio Radia Olsztyn pod kierownictwem Ryszarda Szmita. Z tą formacją był niejednokrotnie laureatem ogólnopolskich przeglądów zespołów rockowych takich jak „Luz Rock” w Olsztynie czy „Morrock” w Morągu. W 2003 roku wyemigrował do Warszawy. Tam rozpoczął edukację w Autorskiej Szkole Muzyki Rozrywkowej i Jazzu II st., którą to ukończył po 5 latach zdobywając tytuł muzyka-instrumentalisty.
W 2005 roku rozpoczął współpracę z legendą polskiego hard&heavy – zespołem HETMAN. Podczas czteroletniej współpracy zagrał niezliczoną ilość koncertów oraz znalazł się na czterech płytach formacji: Hetman i Goście (2008), Deja vu (2009) oraz na dwupacku Hetman XX Years. W tym okresie zetknął się z takimi nazwiskami, jak: Michał Sitarski (Lady Pank), Bogusław „Bibas” Balcerak, Wojciech Ruciński, Jędrek „Kodym” Kodymowski (Apteka), Piotr Zander (Lombard), Piotr Bajus, Marcin „Merot” Maliszewski.
Dyplom w szkole zrównał się z odejściem z zespołu. Od tej chwili dużo udzielał się jako muzyk sesyjny występując między innymi z Ewą Farną, Jackiem Stachurskim, Markiem Błaszczykiem, Robertem Osamem, Maćkiem Pankiewiczem, formacją Projekt Warszawiak, Mieczysławem Mazurem, Bogdanem Gajkowskim (Kapitan Nemo), Szkołą Tańców Karaibskich SalsHall Ortodox i wieloma innymi.
Po ponad rocznej sesyjnej tułaczce w sierpniu 2010 roku został zaproszony do gościnnych występów z Harlemem. Od stycznia 2011 roku przyjęty do stałego składu formacji[1].
1. |
http://harlem.net.pl/ |