Bartosiewicz, Edyta

Zgłoszenie do artykułu: Bartosiewicz, Edyta

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Bartosiewicz, Edyta

Data urodzenia:

11 stycznia 1965

Miejsce urodzenia:

Warszawa

Informacje

Wokalistka rockowa i gitarzystka, także kompozytorka i autorka tekstów. Studiowała na Wydziale Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie (obecnie SGH). Zadebiutowała w 1990 r. z zespołem Holloee Poloy. W tym samym roku rozpoczęła występy solowe. Na początku lat 90-tych związana była umową publishingową z brytyjską firmą „Chrysalis” jako kompozytorka i autorka tekstów.

Jest laureatką:

– nagród „Magazynu Muzycznego” w kategorii wokalistka roku w latach 1990–1991,

– Nagrody Artystycznej Młodych im. Stanisława Wyspiańskiego w 1990 r.,

– nagrody Programu III Polskiego Radia im. Mateusza Święcickiego w 1991 r.,

– Bursztynowego Słowika na Międzynarodowym Festiwalu Sopot ’93.

Wielokrotnie zdobywała prestiżowe nagrody polskiego przemysłu fonograficznego:

– Fryderyk ’94 w kategorii wokalistka roku i album roku – pop/rock (CD Edyta Bartosiewicz: Sen),

– Fryderyk ’95 w kategorii album roku – rock (CD Edyta Bartosiewicz: Szok’n’Show),

– Fryderyk ’97 w kategorii album roku – rock (CD Edyta Bartosiewicz: Dziecko).

W 1994 r. w plebiscycie czytelników magazynu „Tylko Rock” została wybrana wokalistką roku.

Jest także laureatką:

– tzw. paszportu na cały świat tygodnika „Polityka” w 1994 r. w kategorii rock-pop-estrada za „świetny głos, niebanalne teksty piosenek i płytę Sen”,

– nagrody Play-Box ’94 w kategorii złota dziesiątka (1-sze miejsce Sen) i wokalistka roku,

– Play-Box ’95 w kategorii złota dziesiątka (3-cie miejsce Zegar, 10-te miejsce Szał),

– Play-Box ’97 w kategorii złota dziesiątka (4-te miejsce Jenny),

– Play-Box ’98 w kategorii złota dziesiątka (4-te miejsce Jenny),

– nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk 2004 w kategorii piosenka roku (Trudno takKrzysztofem Krawczykiem).

Była gwiazdą festiwalu rockowego w Węgorzewie w 1996 r. i Sopot Festival ’96. Współpracowała jako wykonawczyni i autorka z zespołami Acid Drinkers, Agressiva 69, Closterkeller, Hey, Human, Kobranocka, Róże Europy, Varius Manx, z Kazikiem, Justyną SteczkowskąWojciechem Waglewskim[1].

Bibliografia