Niedzielin, Adam

Zgłoszenie do artykułu: Niedzielin, Adam

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Niedzielin, Adam

Data urodzenia:

20 listopada 1969

Informacje

Klawiszowiec, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Jeszcze podczas studiów rozpoczął współpracę z bluesowym zespołem Dekiel, z którym wiele koncertował w kraju i za granicą. W późniejszym okresie współpracował z Big Bandem Zygmunta Kukli, z którym akompaniował gwiazdom polskiego bluesa i muzyki pop na festiwalach w Opolu i Kołobrzegu. Rezultatem współpracy była też płyta nagrana z udziałem Andrzeja Zauchy, Ryszarda Rynkowskiego, Mieczysława SzcześniakaGrażyny Łobaszewskiej. Adam Niedzielin znany jest również ze współpracy z Markiem Bałatą, Mariuszem Lubomskim, Chłopcami z Placu Broni, Tiltem, grupą WaweleFormacją Nieżywych Schabuff. Występując jednocześnie z zespołami Jazz Trio i Jazz Septet, zdobył I nagrodę na Festiwalu „Jazz Juniors” w Krakowie. Został też wyróżniony na II Międzynarodowym Konkursie Improwizacji Jazzowej w Katowicach w 1990 r[2].

Bibliografia