Habanera: tango

Zgłoszenie do artykułu: Habanera: tango

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Tytuł:

Habanera: tango Brühne, Lothar (muzyka)
Balz, Bruno (słowa)
Stępień, Wacław (tłumaczenie) Oznaczenie autora wg wydawcy: Brühne Lothar, Stępień Wacław, Balz Bruno Uzupełnienie: muzyka Lothar Bruhne; tekst niemiecki Bruno Balz; słowa polskie Wacław Stępień Obsada instrumentalna: fortepian

Seria:

Przeboje Taneczne: modern jazz

Data wydania:

1939 (copyright)

Miejsce wydania:

Warszawa: Feliks Grąbczewski

Miejsce druku:

Warszawa: Drukarnia „Zgoda” J. Klimczak i Spółka; W. Kościesza (sztych)

Typ publikacji:

druk muzyczny

Sygnatura:

Biblioteka Jagiellońska 5219 II musicalia

Infomacje

Druk muzyczny obejmujący 2 karty o wymiarach 26 na 19 cm. Wariant tytułu: Co noc pieśni mi śpiewa wiatr. W publikacji widnieje również wcześniejsza data copyright: 1938 by Ufaton Verlage Gmbh., Berlin S.W. 19. Na ostatniej stronie zamieszczono wykaz najnowszych przebojów tanecznych:

Dostęp
Finansowanie

Zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.