Pieśń murzyna

Zgłoszenie do artykułu: Pieśń murzyna

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Tytuł:

Pieśń murzyna Garztecka, Irena (muzyka)
Śliwiak, Tadeusz (słowa)
Rudziński, Witold (redakcja) Oznaczenie autora wg wydawcy: Garztecka Irena, Śliwiak Tadeusz Obsada instrumentalna: Na głos z fortepianem i funkcjami harmonicznymi.

Tytuł:

Już czas kochanie: walczyk turystyczny: piosenka nagrodzona na konkursie PTTK Buzuk, Antoni (muzyka)
Lipniacki, Wojciech (słowa) Oznaczenie autora wg wydawcy: Buzuk Antoni, Lipniacki Wojciech Obsada instrumentalna: Na głos z fortepianem i funkcjami harmonicznymi.

Tytuł:

Musisz mi wierzyć Maciszewski, Waldemar (muzyka)
Rymkiewicz, Aleksander (słowa) Oznaczenie autora wg wydawcy: Valdi Waldemar, Rymkiewicz Aleksander Obsada instrumentalna: Na głos z fortepianem i funkcjami harmonicznymi.

Tytuł:

Zagraj jak z nut Gershwin, George (muzyka)
Gershwin, Ira (słowa)
Winkler, Kazimierz (słowa) Oznaczenie autora wg wydawcy: Gershwin George, Gershwin Ira, Winkler Kazimierz Uzupełnienie: muzyka George Gershwin ; słowa Ira Gershwin ; słowa polskie Kazimierz Winkler Obsada instrumentalna: Na głos z fortepianem i funkcjami harmonicznymi.

Tytuł:

François Karasiński, Adam Józef (muzyka)
Włast, Andrzej (słowa)
Karasiński, Zygmunt (opracowanie) Oznaczenie autora wg wydawcy: Karasiński Adam, Włast Andrzej, Karasiński Zygmunt Obsada instrumentalna: Na głos z fortepianem i funkcjami harmonicznymi.

Seria:

Śpiewamy i Tańczymy: na głos z fortepianem, 18

Data wydania:

1955

Miejsce wydania:

Kraków: Polskie Wydawnictwo Muzyczne

Data druku:

czerwiec 1955

Miejsce druku:

Kraków: Krakowskie Zakłady Graficzne Nr 5

Znak wydawniczy:

PWM 1913

Typ publikacji:

druk muzyczny

Sygnatura:

Biblioteka Jagiellońska [akc.] 1955 : 550

Infomacje

Publikacja oddana do druku 4 maja 1955 r. Nad nagłówkiem utworu Pieśń murzyna widnieje dedykacja Paulowi Robesonowi. Wariant tytułu utworu Zagraj jak z nut brzmi Oh, lady be good.

Dostęp
Finansowanie

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.