Dymek z papierosa

Zgłoszenie do artykułu: Dymek z papierosa

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Tytuł:

Dymek z papierosa

Autor słów:

Konarski, Lucjan

Autor muzyki:

Goublier, Gustave

Wykonania poza albumami:

Lubelski, Alfred

Informacje

Ta słynna piosenka kabaretowa z repertuaru Alfreda Lubelskiego, śpiewana była w pierwszym programie założonego przez Arnolda Szyfmana w Warszawie kabaretu „Momus” (1909)[3].

Bibliografia

1. 

Wolański, Ryszard.

2. 

Dymek z papierosa: piosenka wykonywana przez Alfreda Lubelskiego w teatrze „Momus”.

3. 

Kuberski, Jerzy.
Opis nieznanego autorstwa zanotowany we własnej kolekcji nut przy piosence Dymek z papierosa.

4. 

Złota księga pieśni polskich: pieśni, gawędy, opowieści, s. 221, 222.

Finansowanie

Zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.