Skowroneczek śpiewa

Zgłoszenie do artykułu: Skowroneczek śpiewa

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Tytuł:

Skowroneczek śpiewa

Skowronecek śpiwa

Autor słów:

Konopnicka, Maria

Autor muzyki:

Noskowski, Zygmunt

Informacje

Jest to powszechnie znany utwór Zygmunta Noskowskiego, twórcy między innymi wiekopomnego Śpiewnika dla dzieci. Noskowski jest kompozytorem kilkudziesięciu pieśni, między innymi do słów Marii Konopnickiej (A_jak_poszedl_krol_na_wojne), Teofila Lenartowicza (Pozegnanie_(sl_Lenartowicz_Teofil)), Edmunda Wasilewskiego (Na Wawel), a także Skowroneczek śpiewa oraz Smutno, z tekstami nieznanych autorów, które należą do najpiękniejszych utworów wokalnych tego kompozytora[3].

Bibliografia
Finansowanie

Zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.