Jasłowski, Tadeusz

Zgłoszenie do artykułu: Jasłowski, Tadeusz

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Jasłowski, Tadeusz

Data urodzenia:

1911

Miejsce urodzenia:

wschodnia Galicja

Data śmierci:

1940

Miejsce śmierci:

Międzylesie

Informacje

Piosenkarz, członek Chóru Dana. Studiował w Akademii Medycyny Weterynaryjnej we Lwowie. Początkowo, w latach 1931–1932, był członkiem lwowskiego Chóru Eryana, później – chóru Zbigniewa Lipczyńskiego Wesoła Piątka. Pod koniec 1939 r. śpiewał w Warszawie w reaktywowanym przez Jana Ernsta (a później prowadzonym przez Tadeusza Bogdanowicza) Chórze Dana. Występował także w teatrze „Złoty Ul” oraz wziął udział w tournée po Polsce z Heleną Grossówną[2].

Bibliografia