Mikołajczak, Andrzej

Zgłoszenie do artykułu: Mikołajczak, Andrzej

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Mikołajczak, Andrzej

Data urodzenia:

21 maja 1946

Miejsce urodzenia:

Poznań

Informacje

Kompozytor, instrumentalista, klawiszowiec.

Muzyk rozpoczynał swą karierę w latach 60. XX w. w erze big-beatu. Grał na instrumentach klawiszowych w takich zespołach jak: Tarpany, My (1966), Drumlersi (1968, lider zespołu), Nowi Polanie (1968), ABC (1969-1971), Test (1971-1974), Woytek Skowroński Band (1986-1988).

Jego największy przebój to piosenka Napisz proszę wykonywana przez Halinę Frąckowiak, dawniej z towarzyszeniem Grupy ABC.

W późniejszym okresie współpracował z Wojciech_Korda, a następnie wyjechał za granicę.

Pod koniec lat 70. XX w. trafił do poznańskiego studia nagrań Polskiego Radia, gdzie samodzielnie nagrywał własne kompozycje, korzystając z dostępnych instrumentów elektronicznych. Jest także założycielem własnego, poznańskiego studia nagraniowego A-Mix, w którym nagrywali między innymi Ryszard Rynkowski, Wojciech_Korda, Krzesimir Dębski, Bohdan Smoleń oraz zielonogórski kabaret Afera.

Od marca 2009 r. występuje ponownie z Wojciech_Korda w zespole Korda-Nebeski Band[2][3].

Bibliografia

1. 

Wolański, Ryszard

2. 

Katalog Biblioteki Narodowej

3. 

http://www.polskirock.art.pl/
Archiwum Polskiego Rocka [odczyt: 09.03.2017].