Rzeczkowska, Urszula

Zgłoszenie do artykułu: Rzeczkowska, Urszula

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Rzeczkowska, Urszula

Data urodzenia:

30 września 1934

Miejsce urodzenia:

Sońsk koło Ciechanowa

Data śmierci:

18 lipca 1978

Miejsce śmierci:

Warszawa

Informacje

Kompozytorka, pianistka i akordeonistka. Ukończyła Średnią Szkołę Muzyczną w Warszawie w klasie akordeonu. Była członkinią Orkiestry Akordeonowej Witolda Kulpowicza. W 1963 r. rozpoczęła współpracę z żeńskim zespołem instrumentalnym Klipsy, towarzyszącym w nagraniach i na estradzie Mieczysławowi Foggowi.

Od 1968 r. komponowała piosenki, m.in. dla duetu Framerowie, Haliny Kunickiej, Reginy Pisarek, Jerzego Połomskiego, Jaremy StępowskiegoEwy Śnieżanki. Jej karierze poświęcone jest hasło w telewizyjnej wersji „Leksykonu Polskiej Muzyki Rozrywkowej” odcinek 103 (reż. Ryszard Wolański)[1].

Bibliografia