Wojdak, Jan

Zgłoszenie do artykułu: Wojdak, Jan

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Wojdak, Jan

Data urodzenia:

18 czerwca 1947

Miejsce urodzenia:

Niepołomice

Informacje

Piosenkarz, gitarzysta i kompozytor, także autor tekstów. Absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej. Muzyczny samouk. Współpracował z chórem chłopięcym Filharmonii Krakowskiej. Grał na gitarze w amatorskich zespołach muzycznych Duchy, Wawelskie Smoki, Mini Max i Górale. W czasie studiów współpracował z kabaretami studenckimi i Starym Teatrem w Krakowie. Od 1972 r. prowadzi zespół Wawele. Równocześnie współpracował jako kompozytor m.in. z Andrzejem Dąbrowskim, Krystyną GiżowskąJerzym Połomskim oraz zespołami dziecięcymi. Występował i nagrywał jako solista z Orkiestrą Polskiego Radia i Telewizji w Katowicach pod dyrekcją Jerzego Miliana i Orkiestrą Polskiego Radia i Telewizji w Łodzi pod dyrekcją Henryka Debicha.

Jest autorem ilustracji muzycznych do filmów animowanych i krótkometrażowych, musicalu dla dzieci Przygody mrówki Bogo Jogo (libr. Maciej Kowalewski) oraz piosenek. W 1995 r. zorganizował cykl ogólnopolskich koncertów pod nazwą Tęczowe piosenki Jana Wojdaka, którego efektem jest także seria płyt z piosenkami dla dzieci. Jego karierze i zespołowi Wawele poświęcone jest hasło w telewizyjnej wersji Leksykonu Polskiej Muzyki Rozrywkowej (odcinek 192 w reżyserii Ryszarda Wolańskiego)[1].

Bibliografia