Album patriotyczny w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej

10 lipca 2019
Opis projektu

Zarezerwuj wizytę w studiu nagrań

Z przyjemnością informujemy, że nasz projekt Album patriotyczny w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej otrzymał dofinansowanie w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura – Interwencje 2019”.

Album Patriotyczny w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej to muzyczna propozycja promowania historii Polski oraz patriotyzmu. W okresie od 20 lipca do 6 sierpnia, na Małym Rynku ulokowany zostanie pawilon, zaadoptowany na potrzeby profesjonalnego studia nagrań. Mieszkańcy i turyści, zawodowcy i amatorzy będą mogli wyśpiewać piosenki nawiązujące tematyką do okresu II wojny światowej w godzinach 15:00-20:00, a materiał w całości zostanie zarejestrowany, tworząc wyjątkową pamiątkę.

Każdy nagrywany, podpisze stosowny dokument, przekazując BPP prawa do swojego wykonania. Z kompilacji najlepszych wykonań wydamy płytę CD, która w nakładzie 5000 egzemplarzy zostanie rozdana, wraz z bezpłatnymi śpiewnikami, przed koncertem Lekcja Śpiewania w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej 1 września na Małym Rynku w Krakowie.

JAK TO DZIAŁA?
Wystarczy zarezerwować czas w studio, odwiedzić nas o umówionej godzinie i zaśpiewać jedną, wybraną spośród dziesięciu pieśń / piosenkę. Podkłady MP3 są już dostępne w rozdziale Podkłady. Każdy, kto nagra pieśń / piosenkę w studiu nagrań Biblioteki Polskiej Piosenki otrzyma za darmo płytę CD ze swoim wykonaniem.

Zachęcamy do rezerwowania czasu, odwiedzenia studia z rodziną lub przyjaciółmi (maksymalnie 8 osób) i wspólnego muzykowania.

Zarezerwuj wizytę w studiu nagrań

Podkłady
Lp. Tytuł Podkład
1. Czerwone maki na Monte Cassino Podkład
2. Dnia pierwszego września Podkład
3. Dziś do ciebie przyjść nie mogę Podkład
4. Hej, chłopcy, bagnet na broń Podkład
5. Karpacka Brygada Podkład
6. Modlitwa obozowa Podkład
7. Morze, nasze morze Podkład
8. O, mój rozmarynie Podkład
9. Serce w plecaku Podkład
10. Teraz jest wojna Podkład
11. Warszawskie dzieci Podkład

Plakat