Album patriotyczny w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej

4 czerwca 2019

Z przyjemnością informujemy, że nasz projekt Album patriotyczny w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej otrzymał dofinansowanie w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura – Interwencje 2019”.

Album Patriotyczny w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej to muzyczna propozycja promowania historii Polski oraz patriotyzmu. W okresie od 20 lipca do 6 sierpnia, na Małym Rynku ulokowany zostanie pawilon, zaadoptowany na potrzeby profesjonalnego studia nagrań. Mieszkańcy i turyści, zawodowcy i amatorzy będą mogli wyśpiewać piosenki nawiązujące tematyką do okresu II wojny światowej w godzinach 15:00-20:00, a materiał w całości zostanie zarejestrowany, tworząc wyjątkową pamiątkę.

Każdy nagrywany, podpisze stosowny dokument, przekazując BPP prawa do swojego wykonania. Z kompilacji najlepszych wykonań wydamy płytę CD, która w nakładzie 5000 egzemplarzy zostanie rozdana, wraz z bezpłatnymi śpiewnikami, przed koncertem Lekcja Śpiewania w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej września na Małym Rynku w Krakowie.

JAK TO DZIAŁA?
Wystarczy zarezerwować czas w studio (system rezerwacji aktywny od 10 lipca), odwiedzić nas o umówionej godzinie i zaśpiewać jedną, wybraną spośród dziesięciu pieśń / piosenkę. Podkłady MP3 dostępne będą na stornie nie później niż 10 lipca. Każdy, kto nagra pieśń / piosenkę w studiu nagrań Biblioteki Polskiej Piosenki otrzyma za darmo płytę CD ze swoim wykonaniem.

Zachęcamy do rezerwowania czasu, odwiedzenia studia z rodziną lub przyjaciółmi (maksymalnie 8 osób) i wspólnego muzykowania.